Friday, 7 May , 2021
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 4163
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۴۴ |
فرمانده کل سپاه پاسداران

هر کشور و ملتی به اندازه رهبرش کوچک یا بزرگ می‌شود

اینکه ما در این ۴۲ سال آسیب ندیدیم، ناشی از هنر رهبری است و اینکه دشمن آسیب دیده، هنر رهبری است، اینکه او با همه جنگیده است، هنر رهبری است، اینکه اجازه نداده است کسی با او بجنگد، هنر رهبری است، این عبارات ادبیات نیست، حقیقت است.
هر کشور و ملتی به اندازه رهبرش کوچک یا بزرگ می‌شود
 

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: اینکه دشمن نتوانسته است و ما آسیب‌ناپذیر مانده‌ایم، اعجاز است؛ معجزه‌ای به نام نصرت، اعجازی به نام حکمت، این حاکمیت اراده الهی است و این از تنویر و نورانیت از شاهکار ولایت ناشی می‌شود و لاغیر. همه چیز سبقه، ولی به خود می‌گیرد. هر کشور و ملتی به اندازه روح، تدبیر و حکمت رهبرش کوچک یا بزرگ می‌شود، استثنا هم ندارد، این قاعده است؛ چون رهبر تکثیر می‌شود، شخصیت، منطق و روح می‌سازد، قدرت تولید می‌کند و او می‌تواند قلت مستضعفان را بعد از ۴۲ سال به یک قدرت معتبر به رسمیت شناخته شده و دارای خط اثر جهانی تبدیل کند.

سردار سلامی افزود: اینکه ما در این ۴۲ سال آسیب ندیدیم، ناشی از هنر رهبری است و اینکه دشمن آسیب دیده، هنر رهبری است، اینکه او با همه جنگیده است، هنر رهبری است، اینکه اجازه نداده است کسی با او بجنگد، هنر رهبری است، این عبارات ادبیات نیست، حقیقت است. همه خلع سلاح شده‌اند. سال‌های سال این را دیده‌ایم.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: من در دو سال گذشته بیشتر به این حقیقت رسیده‌ام که رهبری چگونه ابتکار می‌کند و شجاعت تصمیم دارد و تصمیمات محکم به دو مفهوم آراسته به حکمت و مصمم و مؤمنانه می‌گیرد که تردید هم به آن راه ندارد، ما بارها تا لبه‌های جنگ پیش می‌رفتیم، ولی حکمت او اجازه این را نمی‌داد که دشمن رهیافتی برای جنگ داشته باشد. دشمن کتک می‌خورد، نمی‌توانست پاسخ دهد، راه‌ها برایش بسته می‌شد. در این زمینه مصادیق قابل بیان نیست، ولی مفاهیم قابل بیان است.

سردار سلامی تصریح کرد: دشمن فرسوده شد. قدرت آمریکا را نمی‌شد یک‌روزه شکست داد، این قدرت باید در زمان فرسوده می‌شد. فرسایش و تحلیل تدریجی قدرت دشمن در زمان از ابتکارات و از اختصاصات تدبیر و حکمت رهبری معظم انقلاب اسلامی است؛ چه در حیات و زعامت امام راحل و چه در دوران پر برکت رهبری عزیز و عظیم‌الشأن انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی).

وی ادامه داد: اما در خصوص سپاه، همان‌طور است که رهبر معظم انقلاب اسلامی چند سال پیش آن را مصداق «اسس علی التقوی» دانستند. سپاه یک سازمان معنوی است. تفاضل و برتری سپاه نسبت به همه ارتش‌های جهان همین تقوی و معنویت است. روش سپاه نه آنکه تقوی است، بلکه بر ستون تقوا پایه‌گذاری شده و در دامنه مواضع، اندیشه‌ها و دیدگاه‌ها و نگرش‌های رهبری عمل می‌کند. جبهه سیاسی ما هم انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه درباره نقش مردم در پیشرفت کشور گفت: ما خالصانه برای مردم کار می‌کنیم. مردم سرزمین رشد انقلاب هستند، ما با مردم قوی هستیم، ما با موشک‌های‌مان قوی می‌شویم؛ اما اصل قدرت را موشک نمی‌دانیم. قدرت ما درون قلب‌ها و ذهن‌های مردم است، درون چشم‌های پر محبت و درون لفظ‌های روحیه بخش و درون اراده آن‌ها، درون صبر و شکیبایی آن‌ها و سر سفره‌های کم‌بضاعت و با بضاعت، درون آن‌هایی که برای تشییع پیکر یک فرمانده سپاهی ده‌ها شهیدشان زیر پای هم له می‌شوند. همه این مردم خوب هستند. خیلی سریع دل‌ها متمایل می‌شود، ظرفیت محبت مردم ما خیلی بالاست و زود این محبت خود را نشان می‌دهند.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.