Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 4062
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱:۰۳ |
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

معلوم است واکسن روسی نمی‌زنم

  اظهارات اخیر مینو محرز، عضو ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر اینکه به علت مطمئن نبودن واکسن روسی از آن استفاده نمی‌کند واکنش‌های مختلفی در پی داشت اما گویا دکتر محرز تنها مسئولی نیست که می‌گوید به واکسن روسی اعتماد ندارد. حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم در واکنش به این […]

معلوم است واکسن روسی نمی‌زنم
 

اظهارات اخیر مینو محرز، عضو ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر اینکه به علت مطمئن نبودن واکسن روسی از آن استفاده نمی‌کند واکنش‌های مختلفی در پی داشت اما گویا دکتر محرز تنها مسئولی نیست که می‌گوید به واکسن روسی اعتماد ندارد.

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم در واکنش به این اظهارات گفت که او هم واکسن روسی نمی‌زند.

شهریاری در این باره توضیح داد: درباره هر واکسن خارجی نظر من این است که بعد از واردات، ابتدا خود مسئولان واکسن را بزنند و در صورتی که این واکسن مشکلی نداشت برای عموم مردم استفاده شود چراکه وقتی از انجام مراحل کامل کارآزمایی بالینی واکسن اطمینان نداریم قرار نیست روی مردم ما آزمایش شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: وزارت بهداشت طبق قانون برنامه توسعه و سیاست‌های ابلاغی رهبری متولی سلامت است و وظیفه دارد هر دارو یا واکسنی را که قرار است استفاده شود با دقت بررسی و آن را تضمین کند. واکسن سیاسی نیست و نباید بر این اساس درباره امنیت و تایید آن قضاوت کرد.

شهریاری درباره واکسن‌های کوبایی نیز گفت: واکسن‌های کوبایی در حال تست در ایران است، اما قبل از این در کوبا تست شده است. واکسن هپاتیت که در حال حاضر در ایران استفاده می‌کنیم از فناوری کوبا گرفته شده و واکسن خوبی هم هست.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم در آخر گفت: بنا بر سابقه‌ای که تا امروز از دارو دیده‌ایم، به نظر می‌رسد واکسن‌های کوبایی از واکسن‌های روسی مطمئن‌تر هستند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.