Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 9946
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲ |

معرفی پرتورم‌ترین شهرها برای مستاجران

  درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره‌بها در مناطق شهری کشور در بهار ۱۴۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٢٩.١ درصد است؛ اما مناطق شهری استان کرمانشاه در همین دوره زمانی تورم ۳۹.۶ درصدی را تجربه کرده و پرتورم‌ترین استان برای مستاجران بوده است. در  فصل بهار امسال نسبت به بهار […]

معرفی پرتورم‌ترین شهرها برای مستاجران
 

درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره‌بها در مناطق شهری کشور در بهار ۱۴۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٢٩.١ درصد است؛ اما مناطق شهری استان کرمانشاه در همین دوره زمانی تورم ۳۹.۶ درصدی را تجربه کرده و پرتورم‌ترین استان برای مستاجران بوده است.

در  فصل بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته، بیشترین نرخ تورم در بخش اجاره بها با ٣٩.٦ درصد مربوط به استان کرمانشاه و کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ١٣.٩ درصد مربوط به استان سیستان و بلوچستان است. به عبارتی در فصل بهار١٤٠٠ خانوارهای استان کرمانشاه به طور متوسط ١٠.٥ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان سیستان و بلوچستان بطور متوسط ١٥.٢ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده‌اند.

بررسی آخرین گزارش مرکز آمار در این حوزه اجاره بها در مناطق شهری کشور، نشان می دهد که استان های همدان و اردبیل بعد از استان کرمانشاه، به ترتیب با تورم های ۳۸.۸ و ۳۴.۴ در رتبه های دوم و سوم قرارگرفته و بیشترین تورم نقطه به نقطه در حوزه اجاره بها را در فصل بهار امسال نسبت به بهار سال ۹۹ تجربه کرده اند.  

اما نرخ تورم بخش اجاره بها در فصل بهار ۱۴۰۰ و در استان تهران نسبت به بهار سال گذشته ۳۱.۸ درصد بوده است و از این منظر تهران در رتبه پنجم پرتورم ترین ها برای مستاجران قرار گرفته است.


برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.