Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 4920
  پرینتخانه » فرهنگ و هنر, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱:۴۱ |

معرفی فیلم های برگزیده جوایز انتخاب منتقدان

  بیست و ششمین دوره جوایز انتخاب منتقدان برندگان خود را در شاخه‌های مختلف سینمایی و تلویزیونی معرفی کرد. فیلم «سرزمین آواره‌ها» ساخته «کلوئی ژائو» در ادامه روند موفق خود پس از کسب جوایز اصلی گلدن گلوب، در جوایز سالانه انتخاب منتقدان هم گوی سبقت را از رقبا ربود و جوایز بهترین فیلم و بهترین […]

معرفی فیلم های برگزیده جوایز انتخاب منتقدان
 

بیست و ششمین دوره جوایز انتخاب منتقدان برندگان خود را در شاخه‌های مختلف سینمایی و تلویزیونی معرفی کرد.

فیلم «سرزمین آواره‌ها» ساخته «کلوئی ژائو» در ادامه روند موفق خود پس از کسب جوایز اصلی گلدن گلوب، در جوایز سالانه انتخاب منتقدان هم گوی سبقت را از رقبا ربود و جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به خود اختصاص داد.

چادویک بوزمن بازیگر درگذشته آمریکایی برای بازی در فیلم «ما رینی بلک باتم» جایزه بهترین بازیگر مرد و کری مولیگان هم برای فیلم «زن جوان امیدبخش» بهترین بازیگر زن این جوایز نام گرفتند و در شاخه های بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن نیز به ترتیب دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه) و ماریا باکالووا (برات ۲) برگزیده شدند.

«سرزمین آواره‌ها» علاوه بر کسب جوایز اصلی بهترین فیلم و کارگردانی، در دو شاخه فیلمنامه اقتباسی و فیلمبرداری نیز برنده شد تا با کسب چهار جایزه بیشترین عناوین بخش سینمایی را از آن خود کند. فیلم «منک» ساخته دیوید فینچر که در ۱۲ شاخه جوایز انتخاب منتقدان نامزد کسب جایزه بود تنها موفق به کسب جایزه بهترین طراحی تولید شد. این فیلم در جوایز گلدن گلوب هم به هیچ جایزه ای دست نیافت.

در بخش‌ تلویزیونی سریال «تاج» که روایتی از داستان خانواده سلطنتی بریتانیاست، بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد و علاوه بر کسب جایزه بهترین سریال درام، جوایز بازیگر مرد درام (جاش اوکانر)، بازیگر زن درام (اما کورین) و نقش مکمل زن سریال درام (جیلین اندرسون) را نیز کسب کرد.

جایزه نقش مکمل مرد سریال های درام به مایکل کی. ویلیامز برای سریال «لاوکرافت کامنتری» رسید. «تد لاسو» بهترین سریال کمدی این جوایز نام گرفت و «گامبی وزیر» هم بهترین مینی سریال شد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.