Saturday, 8 May , 2021
امروز : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 27 رمضان 1442
شناسه خبر : 5535
  پرینتخانه » جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۷ |

مصدومیت ۱۷۳۸۹ نفر در حوادث ترافیکی تعطیلات نوروز

  مطابق با آمار سازمان اورژانس کشور، از ۲۵ اسفند تا سوم فروردین ۱۷ هزار و ۳۸۹ نفر از هموطنان در سوانح ترافیکی مصدوم شده‌اند. طرح «سلامت نوروزی» برای تمام مراکز درمانی از جمله دولتی و خصوصی، همچنین رسیدگی به تمام اقدامات بهداشتی، بررسی مراکز اقامتی، رفاهی و مراکز تهیه و توزیع غذا به صورت […]

مصدومیت ۱۷۳۸۹ نفر در حوادث ترافیکی تعطیلات نوروز
 

مطابق با آمار سازمان اورژانس کشور، از ۲۵ اسفند تا سوم فروردین ۱۷ هزار و ۳۸۹ نفر از هموطنان در سوانح ترافیکی مصدوم شده‌اند.

طرح «سلامت نوروزی» برای تمام مراکز درمانی از جمله دولتی و خصوصی، همچنین رسیدگی به تمام اقدامات بهداشتی، بررسی مراکز اقامتی، رفاهی و مراکز تهیه و توزیع غذا به صورت ویژه توسط کارشناسان بهداشتی، بازرسی و ارایه توصیه های لازم برای ارتقاء سطح بهداشتی با توجه به شرایط ویژه ای که در خصوص کرونا مطرح است اجرا می ‌شود که هدف از آن فراهم کردن امکان دسترسی مردم برای خدمات اورژانسی در تمام نقاط ایران است.

سازمان اورژانس کشور در این راستا و تا سوم فروردین  ۱۰۲ هزار و ۷۸۴ ماموریت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی انجام داده است که ۱۶ هزار و ۴۸۹ مورد آن ترافیکی و ۸۶ هزار و ۲۹۵ مورد آن غیر ترافیکی بوده است و تعداد کل مراجعات به ایستگاه سلامت ۳۳۳۵ مورد بوده است.

از میان ماموریت‌های ترافیکی ۳۸۷۵ مورد در محل و ۱۳ هزار و ۵۱۴ مورد به صورت انتقال به مراکز درمانی درمان شده‌اند.

همچنین از میان ماموریت‌های غیر ترافیکی نیز ۳۴ هزار و ۸۱۲ مورد به صورت درمان در محل و ۳۳ هزار و ۶۴۳ مورد با انتقال به مراکز درمانی درمان شده‌اند.

مطابق با آمار منتشره از سوی سازمان اورژانس کشور، از ۲۵ اسفند ۹۹ تا سوم فروردین  ۱۶ هزار و ۴۸۹ ماموریت حوادث ترافیکی انجام شده است که ۶۴ درصد آن مربوط به معابر شهری، ۳۱ درصد به معابر برون شهری، چهار درصد به معابر روستایی و یک درصد به سایر معابر معطوف می‌شود.

در این بین تهران با ۲۳۲۲ ماموریت در صدر آمار ماموریت‌ها و اصفهان با ۱۴۶۹ ماموریت و خراسان رضوی با ۱۳۸۰ ماموریت در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین تعداد کل مصدومان حوادث ترافیکی از آغاز این طرح و تا سوم فروردین ۱۷ هزار و ۳۸۹ نفر بوده است که ۱۲ هزار و ۳۸۵ نفذ از مصدومان آقا و چهار هزار و ۷۳۹ نفر از آنها خانم بودند.

درمان ۳۸۷۵ مصدوم در محل و ۱۳ هزار و ۵۱۴ مصدوم به صورت اعزام به محل درمان شدند که ۱۳ هزار و ۴۶۹ مور از اعزام‌ها زمینی و ۴۵ مورد هوایی بوده است.

بیشترین مصدومان اعزامی نیز به ترتیب به استان‌های خراسان رضوی با ۱۵۲۹ مصدوم، اصفهان با ۱۲۵۸و فارس با ۱۲۲۱ مصدوم اختصاص دارد.

اما تعداد ماموریت‌های حوادث غیر ترافیکی در طرح سلامت نوروزی ۸۶ هزار و ۲۹۵ مورد بوده است که بیشترین علت این ماموریت‌ها به حوادث قلبی تنفسی با ۱۷ درصد ماموریت بازمی‌گردد.

تعداد کل مصدومین این ماموریت‌ نیز ۶۸ هزار و ۴۵۵ مورد بوده است که ۳۸ هزار و ۷۰۳ مورد آن آقا و ۲۸ هزار و ۶۵۱ مورد خانم بوده‌اند.

۳۴ هزار و ۸۱۲ مورد از این مصدومین در محل و ۳۳ هزار و ۶۴۳ مورد به صورت اعزام به محل درمان شده‌اند.

تعداد کل مراجعین به خدمات اورژانس بیمارستانی از ۲۵ اسفند تا سوم فروردین نیز یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۱۱ مورد بوده است که ۸۶۱ هزار و ۹۹۲ مورد به مراجعان سرپایی، ۲۴۳ هزار و ۸۱۹ مورد بیماران بستری و ۱۷ هزار و ۱۷۴ مورد بیماران بستری در مراقب‌های ویژه معطوف شد.

دراین بین ۲۶ هزار و ۹۰ مورد عمل جراحی اورژانسی، ۶۳ هزار و ۴۶۱ مورد عمل جراحی الکتیو، ۱۱۴ هزار و ۱۹۲ مورد تنفسی، ۷۲ هزار و ۵۱۳ مورد ترومایی، ۳۸ هزار و ۴۵۵ مورد قلبی، ۳۹ هزار و ۱۴۴ مورد گوارشی و ۳۷۴۲ مورد به سکته مغزی معطوف می‌شود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.