Thursday, 13 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 2 شوال 1442
شناسه خبر : 5212
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۰۱ |

مرگ ۲۱ سرباز ارتش افغانستان توسط طالبان

   طالبان همزمان با انفجار مرگبار در هرات، با حمله به یک پایگاه ارتش افغانستان در «ولسوالی شولگره» ولایت بلخ افغانستان، ۲۱ سرباز ارتش را کشتند. به گزارش خبرگزاری افق به نقل از رامین رمضان، عضو شورای ولایتی بلخ، جنگجویان طالبان در این حمله سلاح و مهمات ارتش را به غنیمت گرفته و پس از […]

مرگ ۲۱ سرباز ارتش افغانستان توسط طالبان
 

 طالبان همزمان با انفجار مرگبار در هرات، با حمله به یک پایگاه ارتش افغانستان در «ولسوالی شولگره» ولایت بلخ افغانستان، ۲۱ سرباز ارتش را کشتند.

به گزارش خبرگزاری افق به نقل از رامین رمضان، عضو شورای ولایتی بلخ، جنگجویان طالبان در این حمله سلاح و مهمات ارتش را به غنیمت گرفته و پس از سقوط پایگاه، آن را به آتش کشیده‌اند.

گروه طالبان اما شمار سربازان کشته شده را ۱۰ نفر اعلام و گفته است که یک نظامی این پایگاه را به اسارت گرفته و دو تانک و سلاح و مهمات زیادی را با خود برده‌اند. به گفته ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، دو نفر از اعضای این گروه در حمله جمعه شب کشته شده‌اند.

حمله به پایگاه ارتش افغانستان در بلخ همزمان با انفجار مهیب و مرگبار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در هرات بود که دست‌کم هشت کشته و بیش از ۵۰ زخمی برجای گذاشت.

اگرچه هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت انفجار هرات را بر عهده نگرفته است اما اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، انگشت اتهام را به سوی گروه طالبان نشانه رفت.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای نوشت: «گروه طالبان شب گذشته در ناحیه چهاردهم شهر هرات با انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده، به شمول کودکان و زنان، شماری از هموطنان ما را شهید، مجروح و تعدادی از خانه‌های مسکونی را ویران نمودند‌.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «طالبان با ادامه جنگ نامشروع و خشونت‌شان علیه مردم، یکبار دیگر نشان دادند که نه تنها به حل بحران کنونی به گونه صلح‌آمیز و اساسی اراده ندارند؛ بلکه با پیچیده‌ساختن وضعیت، فرصت فراهم‌شده به‌خاطر صلح را ضایع می‌سازند».

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.