Friday, 6 August , 2021
امروز : جمعه, ۱۵ مرداد , ۱۴۰۰ - 28 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 9865
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۵۳ |

مرگ یک محیط‌بان دیگر توسط شکارچیان

  محیطبان پناهگاه حیات وحش قمیشلو در استان اصفهان که ماه پیش توسط شکارچیان غیرمجاز مضروب و مجروح شده بود، امروز فوت کرد. رضاقلی خسروی محیط‌بان پناهگاه حیات وحش قمیشلو واقع در استان اصفهان که روز ۴ خرداد امسال توسط شکارچیان غیرمجاز مضروب و مجروح شده بود، به علت شدت جراحات واردشده امروز (۱۹ تیر) جان باخت. در گزارش […]

مرگ یک محیط‌بان دیگر توسط شکارچیان
 

محیطبان پناهگاه حیات وحش قمیشلو در استان اصفهان که ماه پیش توسط شکارچیان غیرمجاز مضروب و مجروح شده بود، امروز فوت کرد.

فوت محیط‌بان اصفهانی

رضاقلی خسروی محیط‌بان پناهگاه حیات وحش قمیشلو واقع در استان اصفهان که روز ۴ خرداد امسال توسط شکارچیان غیرمجاز مضروب و مجروح شده بود، به علت شدت جراحات واردشده امروز (۱۹ تیر) جان باخت.

در گزارش یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان آمده است: محیطبان رضاقلی خسروی بعدازظهر امروز شنبه ۱۹ تیر در حال انتقال به بیمارستان و در پی بی‌نتیجه ماندن عملیات احیای کادر اورژانس، دارفانی را وداع گفت.

دلیل فوت این محیطبان که در آستانه بازنشستگی بود، در دست بررسی است و قرار است پس از اعلام نظرات کارشناسی پزشکی قانونی، از طریق رسانه‌ها به آگاهی دوستداران محیط زیست برسد.

محیطبان رضاقلی خسروی در شامگاه چهارشنبه ۵ خرداد، حین گشت‌زنی مورد حمله شکارچیان غیرمجاز قرار گرفت و با ضربات چوب آنها مصدوم شد. این محیط‌بان همان روز توسط دیگر محیط‌بانان منطقه به اورژانس بیمارستان شاهین‌شهر منتقل شد و به دلیل شکستگی سر و بینی اقدامات درمانی لازم برای وی انجام گرفت و پس از اینکه تا حدودی به وضعیت مناسب رسید، از بیمارستان مرخص شد. اما امروز دوباره به بیمارستان منتقل شد و به دلیل شدت جراحات واردشده جان باخت.

فوت محیط‌بان اصفهانی که توسط شکارچیان غیرمجاز مجروح شده بود

گفتنی است این دومین حادثه درگیری و ضرب و شتم محیط‌بانان پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو توسط شکارچیان غیرمجاز در یک ماه گذشته است. روز ۲۱ اردیبهشت سال جاری نیز بر اثر درگیری مسلحانه شکارچیان دو محیط‌بان مصدوم شدند.

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو، با مساحت ۱۱۳ هزار هکتار در ۴۵ کیلومتری شمال غرب شهر اصفهان واقع شده و دارای سه زیستگاه مهم تپه استپی و دشتی، تپه ماهوری و زیستگاه کوهستانی و برفگیر است.

این منطقه مهم زیستی علاوه بر برخورداری از بیش از ۳۷۱ گونه گیاهی، زیستگاه گونه‌های مختلف حیات وحش از جمله آهو، قوچ، پازن، میش، کَل، بُز، گُرگ، کبک، تیهو و کفتار است.

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو اصفهان، از شمال با شهرهای دهق و علویجه و روستاهای هسنیجه و حسین‌آباد، از غرب با روستای میرآباد، مبارکه، محمدیه، افجان، تندران، ورپشت، جاجا، از جنوب با شهرهای نجف‌آباد و خمینی شهر و از شرق با شهرهای اصفهان، شاهین شهر و روستای جهادآباد ارتباط دارد.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.