Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 14742
  پرینتخانه » امــروز در تــاریخ, جامعه, درآمــد تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸ |
وزارت بهداشت اعلام کرد

مرگ روزانه ۱۰ ایرانی به علت نرسیدن عضو پیوندی

مدیرکل دفتر مدیریت پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۴ هزار نفر در کشور در لیست انتظار پیوند عضو هستند. مهدی شادنوش مدیر کل دفتر مدیریت پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت با اشاره به آخرین آمار اهدای عضو در کشور اظهار کرد: در سال ۸۸ بیشترین آمار اهدای عضو […]

مرگ روزانه ۱۰ ایرانی به علت نرسیدن عضو پیوندی

مدیرکل دفتر مدیریت پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۴ هزار نفر در کشور در لیست انتظار پیوند عضو هستند.

مهدی شادنوش مدیر کل دفتر مدیریت پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت با اشاره به آخرین آمار اهدای عضو در کشور اظهار کرد: در سال ۸۸ بیشترین آمار اهدای عضو در میان افرادی که به دلیل حوادث مختلف دچار مرگ مغزی شده بودند را در کشور داشتیم که این آمار با شیوع بیماری کرونا کاهش پیدا کرده است.

او ادامه داد: خوشبختانه با انجام کارهای فرهنگی و دیگر اقدامات لازم در سال جاری میزان اهدای عضو در بین افرادی که دچار مرگ مغزی شده بودند از رشد قابل توجهی برخوردار شده و میزان اهدای عضو نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد رشد داشته است.

مدیر کل دفتر مدیریت پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت بیان کرد: هرچند تا رسیدن به آمار سال ۹۸ فاصله داریم، اما باید تلاش کنیم تا با اهدای عضو افرادی که به دلیل حوادث مختلف از دستشان داده‌ایم زندگی افراد زیادی را از مرگ نجات دهیم و نام این افراد را برای همیشه ماندگار نگه داریم.

شادنوش با اشاره به سامانه اهدای عضوی که طراحی شده است، گفت: در این سامانه اطلاعات همه افرادی که نیازمند دریافت عضو اهدایی هستند ثبت شده است. پس از آنکه فردی دچار مرگ مغزی شود، در صورت داشتن شرایط اهدای عضو در این سامانه گزارش می‌شودتا نیازمندترین فرد بر اساس شاخص‌های تعریف شده چه در مناطق محروم و چه ساکن در شهر عضو را دریافت کند.

او گفت: در حال حاضر  حدود ۱۴هزار نفر در سامانه اهدای عضو در لیست انتظار هستند و روزانه بین ۷ تا ۱۰ نفر به دلیل نرسیدن عضو فوت می‌کنند.

 


 

نویسنده : وزارت بهداشت اعلام کرد
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.