Monday, 14 June , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ - 5 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 7743
  پرینتخانه » اخبار روز, ورزش تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۸:۴۱ |

مخالفت بیش از ۸۰درصد مردم ژاپن با برگزاری المپیک

  نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد جمعیت ژاپن با برگزاری بازی های المپیک در تابستان امسال مخالف هستند. رقابت های المپیک تابستانی در توکیو که قرار بود تابستان سال گذشته برگزار شود به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تابستان امسال موکول شده است. نتیجه نظرسنجی جدید در حالی […]

مخالفت بیش از ۸۰درصد مردم ژاپن با برگزاری المپیک
 

نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد جمعیت ژاپن با برگزاری بازی های المپیک در تابستان امسال مخالف هستند.

رقابت های المپیک تابستانی در توکیو که قرار بود تابستان سال گذشته برگزار شود به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تابستان امسال موکول شده است. نتیجه نظرسنجی جدید در حالی در روزنامه «آساهی» منتشر شد که دولت ژاپن روز جمعه گذشته برای مقابله با موج چهارم شیوع کرونا مجبور به اعلام وضعیت اضطراری در ۹ ناحیه دیگر از این کشور شد.

طبق نظرسنجی انجام شده ۴۳ درصد از جمعیت ژاپن خواهان لغو بازی های المپیک توکیو هستند. این در حالی است که ۴۰ درصد نیز از تعویق مجدد این رقابت ها حمایت می کنند.

تمام نظرسنجی ها در ژاپن طی ماههای گذشته از مخالفت اکثریت مردم این کشور با برگزاری مسابقات المپیک حکایت داشت. مسئولان برگزاری این رقابت ها تاکید می کنند که با توجه به تدابیر اتخاذ شده از جمله ممنوعیت سفر تماشاگران خارجی به ژاپن و انجام منظم آزمایش های ابتلا به ویروس کرونا بر روی ورزشکاران، امکان برگزاری مسابقات در «امنیت کامل» وجود دارد.

کاتسونوبو کاتو، سخنگوی دولت ژاپن روز دوشنبه در واکنش به نتیجه آخرین نظرسنجی منتشرشده گفت که مقامات این کشور تمام تلاش خود را خواهند کرد که مردم از امنیت بهداشتی مسابقات پیش رو اطمینان پیدا کنند.

رقابت های المپیک توکیو قرار است از روز ۲۳ ژوئیه (اول مرداد) تا هشت اوت (۱۷ مرداد) برگزار شود.

بیماری همه گیر «کووید ۱۹» طی ۱۵ ماه گذشته در ژاپن کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر شیوع پیدا کرد. با این حال انتقادهای زیادی علیه دولت یوشیهیده سوکا، نخست وزیر ژاپن به دلیل روند کند واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا مطرح شده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.