Friday, 7 May , 2021
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 5447
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳ |

قرنطینه ۲۱ میلیون فرانسوی

  اجرای مقررات قرنطینه برای حدود یک سوم جمعیت فرانسه در حالی آغاز خواهد شد که ژان کاستکس، نخست وزیر این کشور قرار است همزمان با از سرگیری استفاده از واکسن آسترازنکا با این محصول در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شود. نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا ۱۶ […]

قرنطینه ۲۱ میلیون فرانسوی
 

اجرای مقررات قرنطینه برای حدود یک سوم جمعیت فرانسه در حالی آغاز خواهد شد که ژان کاستکس، نخست وزیر این کشور قرار است همزمان با از سرگیری استفاده از واکسن آسترازنکا با این محصول در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شود.

نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا ۱۶ دپارتمان (ناحیه) این کشور به مدت یک ماه قرنطینه خواهند شد. به این ترتیب پاریس، لیل و نیس از جمله شهرهایی هستند که ساکنان آنها طی یک ماه آینده تنها اجازه رفت و آمد در شعاع ۱۰ کیلومتری محل سکونت خود را خواهند شد.

اجرای مقررات قرنطینه برای ۲۱ میلیون فرانسوی به گفته برونو لومر، وزیر اقتصاد این کشور در مجموع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو ضرر اقتصادی به بار خواهد آورد. بنا به تصمیم مقامات فرانسه مدارس در مناطق قرنطینه شده تعطیل نخواهند شد.

تصمیم دولت فرانسه برای اجرای محدودیت های جدید به دنبال موج سوم شیوع بیماری «کووید ۱۹» که با افزایش شمار بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها همراه بود اتخاذ شد.

فرانسه روز جمعه برای دومین روز پیاپی شاهد شناسایی بیش از ۳۰ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا بود. این در حالی است که این کشور به تدریج به مرز ۱۰۰ هزار جان باخته بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» نزدیک می شود.

شماری از کشورهای اروپایی که استفاده از واکسن آسترازنکا را طی روزهای گذشته متوقف کرده بودند قرار است واکسیناسیون با این محصول را از سر بگیرند. فرانسه، آلمان و ایتالیا از جمله کشورهایی هستند که به دنبال اعلام نظر اداره دارویی اروپا مبنی بر «ایمن و موثر» بودن واکسن آسترازنکا در نظر دارند استفاده از این واکسن را بار دیگر آغاز کنند.

بسیاری از کشورهای اروپایی طی روزهای اخیر به دنبال دریافت گزارش هایی مبنی بر لخته شدن خون چند نفر از افراد واکسینه شده با واکسن آسترازنکا تصمیم گرفته بودند که تزریق این محصول را موقتا متوقف کنند.

نخست وزیر فرانسه شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که در نظر دارد روز جمعه با واکسن آسترازنکا خود را در برابر ویروس کرونا واکسینه کند. تصمیمی که در راستای جلب اعتماد شهروندان به تزریق این واکسن اتخاذ شده است.

این در حالی است که سوئد و نروژ در نظر دارند تا برای تصمیم گیری در مورد استفاده از واکسن آسترازنکا تا هفته آینده صبر کنند. گروهی از کادر درمان در نروژ اعلام کرده که استفاده از واکسن آسترازنکا با لخته شدن خون افراد واکسینه شده مرتبط بوده است.

کمیته جهانی ایمنی واکسن ها در سازمان جهانی بهداشت قرار است روز جمعه نظر مشورتی خود را درباره استفاده از واکسن آسترازنکا و عوارض جانبی آن اعلام کند.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.