Saturday, 8 May , 2021
امروز : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 27 رمضان 1442
شناسه خبر : 5202
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۳۵ |
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

غنی‌سازی را باید به ۶۰ درصد برسانیم

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تداوم دشمنی آمریکا علیه انقلاب با تحریم و فشار اقتصادی اظهار کرد: دیپلماسی ما در این زمینه باید تقویت شده و غنی‌سازی را به ۶۰ درصد برسانیم چون این مساله به برداشته شدن تحریم‌ها از سوی آمریکا می‌انجامد.  محسن رضایی در دیدار با نماینده ولی فقیه […]

غنی‌سازی را باید به ۶۰ درصد برسانیم
 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تداوم دشمنی آمریکا علیه انقلاب با تحریم و فشار اقتصادی اظهار کرد: دیپلماسی ما در این زمینه باید تقویت شده و غنی‌سازی را به ۶۰ درصد برسانیم چون این مساله به برداشته شدن تحریم‌ها از سوی آمریکا می‌انجامد. 

محسن رضایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، تامین امنیت، اقتصاد و انتقال بین نسلی را از موضوعات مهم کشور در سال‌های پیش رو عنوان کرد و اظهار کرد: ‌ با توجه به تحریم‌ها و تبعات آن، اقتصاد یکی از چالش‌های مهم و جدی کشور به شمار می‌رود. 

وی همچنین با اشاره به تحولات در منطقه از امنیت به عنوان یکی از مسایل مهمی یاد کرد که باید برای تامین و ارتقای آن اهتمام داشت. 

رضایی با اشاره به اینکه در طول چهار دهه گذشته فرصتی برای انتقال بین نسلی نداشتیم، عنوان کرد: بین نسل اول انقلاب و نسل امروز، سه نسل فاصله افتاده و امروز باید در زمینه انتقال بین نسلی فعال شویم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به تدوین و ابلاغ سیاست‌های کلی در زمینه ساماندهی اتباع خارجی، خاطر نشان کرد که هنوز این سیاست‌ها به مرحله اجرا نرسیده است. 

گزارش دیگری حاکیست محسن رضایی همچنین در جمع خانواده‌ شهدا و ایثارگران، خیران و جهادگران مبارزه با کرونا در یزد به با اشاره به تداوم دشمنی آمریکا علیه انقلاب با تحریم و فشار اقتصادی اظهار داشت: دیپلماسی ما در این زمینه باید تقویت شده و غنی‌سازی را به ۶۰ درصد برسانیم چون این مساله به برداشته شدن تحریم‌ها از سوی آمریکا می‌انجامد. 

دبیر تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی سرآغاز عصر جدیدی در دنیا بود و با اثرات ارزشمندی که در کشور و جهان به دنبال داشت موجب شد دشمنان و بدخواهان به فکر جنگ‌افروزی و دشمنی با آن برآمده و از همان ابتدا توطئه‌های زیادی را علیه این انقلاب ایجاد کردند. 

رضایی افزود: ملت ما از دفاع مقدس سربلند بود از آن درس گرفت و جنگ تحمیلی را به یک فرصت بزرگ برای تقویت و تبدیل شدن به یک قدرت نظامی مبدل کرد و همانگونه که از جنگ یک فرصت ساختیم برای قدرتمند شدن هم باید از تحریم و فشارهای اقتصادی برای تقویت تولید ملی بهره ببریم. 

وی خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی، کشور در ۴۲ سال گذشته در بخش‌های مختلف پیشرفت بسزایی داشته است؛ در برنامه هفتم توسعه باید به دنبال حل معضل موجود و گره‌گشایی از مسایل اقتصادی و تولید و اشتغال بود. 

رضایی بیان کرد: همانطوری که در طول انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس از مردم و رزمندگان، دلسوزان نظام و علاقه‌مندان به میهن استفاده کردیم باید در شرایط کنونی که مشکل اقتصادی وجود دارد زمینه فعالیت را برای مردم و بخش‌خصوصی و ایجاد رقابت بین استان‌ها فراهم کنیم. 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.