Saturday, 8 May , 2021
امروز : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 27 رمضان 1442
شناسه خبر : 5396
  پرینتخانه » سیاست, صفحه ویژه انتخابات, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷ |
محسن رفیق دوست

سعید محمد را نمی شناسم

  اولین وزیر سپاه ایران عنوان کرد: اولین بار که امام گفتند سپاه در دستگاه سیاسی نباشد خود من خدمت امام رفتم ولی وقتی سپاهی از سپاه خارج شد که دیگر سپاهی نیست. محسن رفیق دوست در رابطه با کاندیدای نظامی و حضور سعید محمد در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: خود من هم با وجود اینکه […]

سعید محمد را نمی شناسم
 

اولین وزیر سپاه ایران عنوان کرد: اولین بار که امام گفتند سپاه در دستگاه سیاسی نباشد خود من خدمت امام رفتم ولی وقتی سپاهی از سپاه خارج شد که دیگر سپاهی نیست.

محسن رفیق دوست در رابطه با کاندیدای نظامی و حضور سعید محمد در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: خود من هم با وجود اینکه سپاهی ام ایشان را نمی شناسم. ایشان فردی شناخته شده نیست و اگر اصولگرایان می گویند ما او را نمی شناسیم و تازه کار است و چنین حرفی می زنند، به این دلیل است که ما در قانون مساله رجل سیاسی و مذهبی را داریم  نه مرد سیاسی و مذهبی. رجل بار سنگینی دارد یعنی کسی که مردم او را به حرف و عمل بشناسند.

او در این خصوص که از میان کاندیدای فعلی چه کسی اصلح تر است، اظهار کرد: من به او عقیده دارم با توجه به ده سالی که در کنار رضایی بودم که ۸ سال در جنگ بود و قدرت فرماندهی او را هم دیدم. با توجه به اینکه بعد از جنگ او دکتری اقتصاد گرفت و برای حرف های خود تز دارد او را از باقی کاندیداها قوی تر و مناسب تر می دانم.

رفیق دوست در رابطه با فرموده امام (ره) در مورد عدم حضور نظامیان در سیاست تصریح کرد: من عقیده ندارم کسی که سپاهی است و یا می خواهد در سپاه بماند، کاندیدا شود به نظر من او حق ندارد. ولی کسی که از سپاه بیرون آمده و سی سالی آنجا عملکرد داشته و تجربه دارد در موقعیت امروز می تواند، برای کشور فردی نجات دهنده باشد.

او افزود: آن مدیریت که مطلوب بود امروز به درد می خورد نه عضویت. البته همه بسیجی اند ولی کسی که داخل لباس نظام است، منع دارد. اولین بار که امام گفتند سپاه در دستگاه سیاسی نباشد خود من خدمت امام رفتم ولی وقتی سپاهی از سپاه خارج شد که دیگر سپاهی نیست.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.