Saturday, 8 May , 2021
امروز : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 27 رمضان 1442
شناسه خبر : 5547
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۹ |

روند نزولی نرخ فرزندآوری زنان در اتحادیه اروپا

  تولد نوزادان در اتحادیه اروپا پس از آن که در سال ۲۰۰۸ میلادی به اوج ۴.۶۸ میلیونی رسید، در قالب یک روند نزولی به ۴.۱۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ رسید. اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) با اعلام این خبر، گزارش داد که متوسط نرخ فرزندآوری زنان در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ به […]

روند نزولی نرخ فرزندآوری زنان در اتحادیه اروپا
 

تولد نوزادان در اتحادیه اروپا پس از آن که در سال ۲۰۰۸ میلادی به اوج ۴.۶۸ میلیونی رسید، در قالب یک روند نزولی به ۴.۱۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ رسید.

اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) با اعلام این خبر، گزارش داد که متوسط نرخ فرزندآوری زنان در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ به ۱.۵۳ رسیده که پایین‌ترین نرخ از سال ۲۰۱۴ به شمار می‌آید.

متوسط زایمان نوزاد توسط زنان ساکن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶ به اوج خود رسیده که هر زن به طور متوسط ۱.۵۷ فرزند به دنیا آورده است.

بر پایه این گزارش، زنان فرانسوی در سال ۲۰۱۹ بالاترین نرخ فرزندآوری را در مقایسه با زنان ساکن در ۲۶ کشور دیگر اتحادیه اروپا از آن خود کرده‌اند؛ به طوری که متوسط فرزندآوری هر زن فرانسوی به ۱.۸۶ رسیده است. پس از فرانسه بالاترین نرخ فرزندآوری برای زنان کشورهای رومانی(۱.۷۷) و سه کشور چک، ایرلند و سوئد (هر سه ۱.۷۱) ثبت شده است.

در مقابل، کمترین میزان فرزندآوری زنان در مالت(۱.۱۴)، اسپانیا(۱.۲۳) و ایتالیا(۱.۲۷) گزارش شده است.

گزارش یورواستات حاکیست که تعداد كودكانی كه از مادران خارجی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا متولد می‌شوند، از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ همچنان روندی صعودی دارد. منظور از مادران خارجی، مادرانی هستند که با ملیتی متفاوت، چه با ملیت کشورهای عضو اتحادیه یا خارج از آن، در کشور میزبان زایمان کرده‌اند.

سهم کودکانی که در سال ۲۰۱۹ از مادران خارجی متولد شده‌اند در لوکزامبورگ بالاترین حد را داشته و ۶۵ درصد بوده است. این سهم در قبرس، اتریش و بلژیک نیز حدود ۳۰ درصد بوده است. پایین‌ترین سهم نیز با ۲ درصد به بلغارستان، اسلواکی و لهستان تعلق داشته است.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.