Wednesday, 12 May , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 1 شوال 1442
شناسه خبر : 5194
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۲۶ |

روایت جک استراو از بازداشت سه مقام ایرانی در انگلستان

  جک استرا سیاستمدار و وزیر خارجه اسبق بریتانیا در مصاحبه‌ای گفته سه مقام ایرانی که سال ۲۰۱۳ برای مذاکره درباره تانک‌های چیفتن به لندن آمده بودند، در فرودگاه بازداشت و پس از سه روز بازگردانده شدند. استرا که در رابطه با پرونده نازنین زاغری راتکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی، با رادیوی چهار بی‌بی‌سی گفت‌وگو می‌کرد، […]

روایت جک استراو از بازداشت سه مقام ایرانی در انگلستان
 

جک استرا سیاستمدار و وزیر خارجه اسبق بریتانیا در مصاحبه‌ای گفته سه مقام ایرانی که سال ۲۰۱۳ برای مذاکره درباره تانک‌های چیفتن به لندن آمده بودند، در فرودگاه بازداشت و پس از سه روز بازگردانده شدند.

استرا که در رابطه با پرونده نازنین زاغری راتکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی، با رادیوی چهار بی‌بی‌سی گفت‌وگو می‌کرد، گفت در گذشته بریتانیا تلاش‌هایی برای پرداخت بدهی ایران بابت قرارداد تانک‌های چیفتن در زمان شاه انجام داده که او یکی از این اقدامات را در بازداشت هیات اعزامی ایران”شرم آور برای بریتانیا” خوانده است.

او درباره تلاش‌های قبلی که به شکست و به گفته او “رسوایی” رسیده توضیح داد: در سال ۲۰۱۳ سفارت بریتانیا در تهران به سه مقام ایرانی ویزای سفر داد که همه می‌دانستند برای مذاکرات درباره پرداخت بدهی تانک های چیفتن به ایران است. آنها به هیترو [فرودگاه اصلی لندن] رسیدند و به طور کاملا قانونی وارد بریتانیا شدند اما ماموران اداره مهاجرت آنها را مانند متقاضیان پناهندگی سه روز در بازداشت نگه داشتند و سپس اخراج کردند.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.