Thursday, 13 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 2 شوال 1442
شناسه خبر : 4991
  پرینتخانه » جامعه, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۷:۳۲ |
باقر قالیباف

رهبری فرمودند کوله‌بری را قاچاق نمی‌دانم

  رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید مرزنشینان معیشت زندگی‌شان را از مرز تأمین کنند، گفت: متاسفانه دسترنج و زحمات کوله‌بران به جیب دلالان و برخی افراد می‌رود. محمد باقر قالیباف در دیدار چهره به چهره با برخی از کوله‌بران این شهرستان اظهار داشت: موضوع رسیدگی به مرزنشینان و کوله‌بری بحث جدیدی […]

رهبری فرمودند کوله‌بری را قاچاق نمی‌دانم
 

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید مرزنشینان معیشت زندگی‌شان را از مرز تأمین کنند، گفت: متاسفانه دسترنج و زحمات کوله‌بران به جیب دلالان و برخی افراد می‌رود.

محمد باقر قالیباف در دیدار چهره به چهره با برخی از کوله‌بران این شهرستان اظهار داشت: موضوع رسیدگی به مرزنشینان و کوله‌بری بحث جدیدی نیست و این امر در جنوب شرق و شمال غرب مانند منطقه کردستان وجود دارد.

وی با بیان اینکه تبادلات مرزی برای مرزنشینان است، گفت: ابتدا باید تعریف مشخصی از مرزنشین تبیین و این امر ضابطه‌مند و سپس مرزنشین‌ها و مکان آنها مشخص شود. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل فعالیت در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیروی انتظامی نسبت به مشکلات مرزنشین‌ها و کوله‌بری آشنایی کامل دارم، تصریح کرد: جامعه مرزنشین باید معیشت زندگی‌اش را از مرز تأمین کند اما همه باید ضابطه‌مندی را بپذیریم و بر اساس آن کار کنیم.

وی بیان کرد: قرار نیست افرادی از هر نقاط مختلف کشور اینجا بیایند و کارهای غیرقانونی را تحت پوشش مرزنشینی انجام دهد در حالی که چنین اقداماتی قصد مرزنشینان نیست.

قالیباف اذعان کرد: متاسفانه افرادی پیدا می‌شوند که می‌خواهند با پولشان منفعت زیادی ببرند؛ یعنی می‌خواهند مرزنشینان بار آنها را بیاورند اما این افراد منفعتش را ببرند؛ این مهم در حالی‌ست که چنین افرادی کالا را وارد کرده و در نتیجه تولید آسیب دیده، اقتصاد را دچار مشکل و منفعتش در جیب دلال‌ها می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه باید به گونه‌ای رفتار کنیم که مرزنشین منفعت اقتصادی خودش را ببرد، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند کوله‌بری را قاچاق نمی‌دانم، اما این مهم باید برای افراد مرزنشین باشد نه اینکه کالاهای مجاز و کالاهای غیرمجاز با همدیگر تلفیق شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رسمی کردن بازارچه‌ها و ایجاد منطقه آزاد می‌تواند به این بحث کمک کند.

یکی از مرزنشینان بانه‌ای نیز در این دیدار در گفت‌وگو با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی شما فرمانده نیروی انتظامی بودید، نه امنیت کشور دچار مشکل می‌شد و نه در مرزها اتفاقی برای کوله‌بران رخ می‌داد، همه می دانیم که برخورد قهری با مرزنشینان تبعات اجتماعی بسیار زیادی دارد.

وی خطاب به قالیباف، تصریح کرد: همیشه می‌بینیم شما چطور از مستضعفین پشتیبانی می‌کنید، الان هم عاجزانه می‌خواهیم به این موضوع رسیدگی شود.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.