Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 6662
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۳:۵۳ |
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رشد آمار مبتلایان به کرونا فارس بی سابقه است

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمار بیماران نیازمند بستری در فارس را بی سابقه اعلام و اضافه کرد که اکنون بیش از ۲۶۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فارس بستری هستند. مهرزاد لطفی در سیصد و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تبریک روز ملی علوم […]

رشد آمار مبتلایان به کرونا فارس بی سابقه است
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمار بیماران نیازمند بستری در فارس را بی سابقه اعلام و اضافه کرد که اکنون بیش از ۲۶۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فارس بستری هستند.

مهرزاد لطفی در سیصد و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تبریک روز ملی علوم آزمایشگاهی به کارکنان پُرتلاش این حوزه برای ارائه خدمات ارزنده و تلاش شبانه‌ روزی در این بحران، از آنان قدردانی کرد.

او با اشاره به اینکه موارد بستری در بیمارستان‌های استان طی روز گذشته بیشترین تعداد را از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون ثبت کرده است، گفت: تعداد ۴۲۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته بستری شده اند.

این مقام مسئول شمار بیماران بستری در فارس را ۲۶۰۰ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد ۳۴۷ بیمار در وضعیت وخیم به سر می‌برند و کادر درمان تمام تلاش خود را برای نجات جان آنان به کار بسته‌اند.

لطفی ساده پنداری و سهل انگاری عمومی را مهم ترین عامل مواجهه با این موج جدید و سنگین بیماری در روزهای اخیر دانست و از تمام خانواده‌ها خواست تا مراقب فرزندان خود و حامی سلامت سالمندان باشند و از حضور در هرگونه تجمع و دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند، زیرا گونه‌های جدید کرونا با سرعت قابل توجهی قدرت سرایت دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه گیری‌های تشخیصی در آزمایشگاه ها؛ به بررسی آمار مبتلایان، علت‌های جان باختن مبتلایان، آمار بیماران بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

لطفی با بررسی وضعیت شهرستان‌های مختلف استان از نظر میزان شیوع بیماری، آمار مبتلایان، بستری و جانباختگان ناشی از کرونا خواستار پیگیری و مداخله تیم‌های معاونت بهداشت و معاونت درمان دانشگاه در مناطق دارای شیوع بالا در استان شد.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.