Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 5052
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۲۵ |
روزهای دشوار یاران مرکل در آستانه انتخابات

رسوایی خرید ماسک در آلمان

  احزاب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن در آلمان به دنبال رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» روز چهارشنبه اعلام کردند که همه نمایندگان شان در پارلمان باید کسب سودهای احتمالی در جریان معاملات را اعلام کنند. تصمیم احزاب دموکرات مسیحی (CDU) و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن (CSU) در آستانه برگزاری انتخابات محلی […]

رسوایی خرید ماسک در آلمان
 

احزاب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن در آلمان به دنبال رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» روز چهارشنبه اعلام کردند که همه نمایندگان شان در پارلمان باید کسب سودهای احتمالی در جریان معاملات را اعلام کنند.

تصمیم احزاب دموکرات مسیحی (CDU) و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن (CSU) در آستانه برگزاری انتخابات محلی در دو ایالت «بادن ووتمبرگ» و «راینلاند فالتس» اتخاذ شد.

بر این اساس نمایندگان این دو حزب که متحد دیرین یکدیگر به شمار می روند باید تا جمعه شب هرگونه سودی را که از معاملات احتمالی برای خرید و فروش محصولات پزشکی از جمله ماسک کسب کرده اند اعلام کنند.

گئورگ نوسلاین، نماینده اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن و نیکلاس لوبل، نماینده دموکرات مسیحی در بوندستاگ (پارلمان آلمان) دو سیاستمداری هستند که به دنبال افشای رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» دردسر زیادی برای هم حزبی های خود از جمله آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ایجاد کرده اند. این دو نماینده در مجموع به طور مستقیم یا غیرمستقیم صدها هزار یورو از ایفای نقش واسطه برای خرید ماسک سود به دست آورده اند.

نیکلاس لوبل از نمایندگی پارلمان کناره گیری کرده و گئورگ نوسلاین نیز اعلام کرده است که در انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر آینده نامزد نخواهد شد. دادستانی مونیخ تحقیق درباره رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» و ارتکاب «تقلب» و «فساد مالی» در این پرونده را آغاز کرده است.

از انتخابات محلی در ایالت های «بادن ووتمبرگ» و «راینلاند فالتس» به عنوان آزمونی برای محافظه کاران آلمان پیش از انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر (شهریور/مهر) یاد می شود. آنگلا مرکل اعلام کرده است که در نظر دارد پس از ۱۶ سال حضور در قدرت پس از برگزاری انتخابات پارلمانی خود را بازنشسته کند.

محبوبیت احزاب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن طی روزهای گذشته به دنبال افشای رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» و همچنین نارضایتی عمومی از روند واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» کاهش یافته است.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.