Saturday, 8 May , 2021
امروز : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 27 رمضان 1442
شناسه خبر : 5869
  پرینتخانه » امــروز در تــاریخ, درآمــد, سیاست تاریخ انتشار : ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰ |
تولیت آستان قدس رضوی

مسوولان عالی دولت توفیق خدمت به امام رضا را از دست دادند

   معاون اول رییس جمهوری گفت: با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تلاش همگان، به اذعان خود آمریکایی‌ها سیاست فشار حداکثری به ایران با شکست مواجه شده و بعد از سه سال، نتیجه مقاومت در مقابل فشار دشمن، سربلندی ملت ایران و شکست و روسیاهی آمریکا بوده است. اسحاق جهانگیری در دیدار با تولیت آستان […]

مسوولان عالی دولت توفیق خدمت به امام رضا را از دست دادند
 

 معاون اول رییس جمهوری گفت: با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تلاش همگان، به اذعان خود آمریکایی‌ها سیاست فشار حداکثری به ایران با شکست مواجه شده و بعد از سه سال، نتیجه مقاومت در مقابل فشار دشمن، سربلندی ملت ایران و شکست و روسیاهی آمریکا بوده است.

اسحاق جهانگیری در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی در مشهد به شرایط خاص کشور طی یک سال اخیر و مواجهه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در این مدت، کشور علاوه بر ویروس کرونا با یک ویروس خطرناکتر به نام تحریم‌ها نیز مواجه بوده است.

وی ادامه داد: در شرایط مواجهه با چنین فشاری، مقابله با ویروس کرونا که همه ابعاد زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد شرایط را دشوارتر کرد و منجر به بروز مشکلاتی شد که نیاز به تلاش همگانی برای حل آن داشت.

معاون اول رییس جمهوری گفت: یکی از اقدامات برجسته ای که در این مدت انجام شد، حمایت علمای اسلام، مراجع و در رأس آنها، رهبر معظم انقلاب از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بود.

وی افزود: کرونا فقط مسائل دینی و مذهبی را تحت تاثیر قرار نداد، بلکه کل اقتصاد کشور را دچار آسیب کرد و در این ماجرا استان خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد که اقتصادش متکی به زیارت و حضور زائران است لطمه بیشتری دید.

جهانگیری همچنین اقدامات آستان قدس رضوی در حمایت از آسیب دیدگان کرونا را قابل تقدیر دانست و ادامه داد: زمانی که رهبر معظم انقلاب همه را به کمک مومنانه توصیه کردند، آستان قدس رضوی به طور کامل پای کار آمد و برای حمایت از نیازمندان، کمک کار دولت بود.

وی همچنین همکاری و تعامل دولت و آستان قدس رضوی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: تلاش کرده ایم همواره ارتباط خوبی بین دولت و آستان قدس رضوی برقرار باشد که این هدف محقق شده است.

معاون اول رییس جمهوری حضور حجت الاسلام مروی در آستان قدس رضوی را نقطه بسیار مثبت و تعیین کننده در این آستان مقدس دانست و خطاب به وی افزود: جنابعالی همواره از یک سلامت نفس و سعه صدر قوی برخوردار بوده اید و با توجه به سابقه کاری و توفیق حضور طولانی در محضر رهبر معظم انقلاب، فرمایشات و مطالبات معظم له را در همه جا به خصوص در آستان قدس رضوی اجرایی کرده‌اید.

وی ادامه داد: حضور جنابعالی در آستان قدس رضوی برای دولت هم توفیقی بوده که بستر همکاری های بیشتر را فراهم کرده است.

جهانگیری در این دیدار به مطالبات آستان قدس رضوی از دولت نیز اشاره کرد و به وزیر اقتصاد که او را در این دیدار همراهی می کرد، دستور پیگیری های لازم برای تحقق مطالبات آستان قدس رضوی از دولت را داد.

وی همچنین با قدردانی از توجه و تلاش‌های تولیت آستان قدس رضوی در همراهی با دولت برای رفع مشکلات مردم و فراهم سازی مقدمات زیارت متعالی برای زائران، گفت: حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) همواره پناه عاشقان و دلدادگان حضرت امام هشتم (ع) است.

جهانگیری

تولیت آستان قدس رضوی هم در این دیدار گفت: دولت باید حمایت‌های رهبر معظم انقلاب و نظرات عالمانه معظم له را در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و دیگر موارد مغتنم شمرده و به رهنمودهای ایشان بویژه رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم جامه عمل بپوشاند.

حجت الاسلام احمد مروی با قدردانی از همراهی معاون اول رییس جمهوری با آستان قدس رضوی در اجرای پروژه آزادراه مشهد – چناران و درخواست نهایی شدن اقدامات لازم برای تکمیل این پروژه، افزود: آستان قدس رضوی در راستای حکم رهبر معظم انقلاب و ایفای وظایف اجتماعی و خدمت به مردم، وظیفه خود می‌داند به میزان مقدورات و امکانات، چه در حوزه بهداشتی و درمانی و چه در مسائل اقتصادی و رسیدگی به نیازمندان به کمک دولت بیاید و برای رفع مشکلات جامعه تلاش کند.

وی با تاکید بر لزوم تلاش مضاعف دولت برای حل مشکلات معیشتی مردم ادامه داد: مردم در بازار با کمبود مواجه نیستند اما نوسان و عدم ثبات قیمت‌ها باعث ایجاد مشکلات و معضلاتی برای اقتصاد کشور و مردم شده است که امیدواریم همانگونه که در تأمین کالاها، مدیریت خوبی انجام شد در عرصه تثبیت قیمت‌ها، اقدام جدی و مؤثری بویژه در قیمت کالاهای اساسی صورت بگیرد.

تولیت آستان قدس رضوی به نقش رهبر معظم انقلاب در همسویی مردم برای رعایت ضوابط بهداشتی و کمک به دولت اشاره کرد و گفت: علمای دین، مراجع عظام تقلید و در رأس آن‌ها رهبر معظم انقلاب در کنترل ویروس کرونا کمک بسیار کردند، معظم له در تمام بیانات و رفتار خود بر اساس ضوابط و توصیه‌های بهداشتی که به مردم شده است، عمل می‌کنند که این موضوع خود تأثیر بسیار در همسویی جامعه برای عمل به تصمیمات ستاد مقابله با کرونا و رعایت دستورالعمل‌ها و محدودیت‌های بهداشتی داشته است.

وی با انتقاد از عدم تحقق وعده‌های دولت به آستان قدس رضوی افزود: مسوولان عالی دولت خلاف وعده‌های خود در وصول مطالبات قانونی آستان قدس رضوی عمل کردند و توفیق خدمت به این آستان نورانی را نیافتند.

 


 

نویسنده : تولیت آستان قدس رضوی
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.