Saturday, 15 May , 2021
امروز : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 4 شوال 1442
شناسه خبر : 5594
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۰۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸ |
اجلاس جهانی تغییرات آب و هوا

دعوت بایدن از رهبران چین و روسیه

  رئیس جمهور آمریکا گفت که کشورش از رهبران چین و روسیه دعوت کرده است تا در اجلاس جهانی تغییرات آب و هوا از ۲۲ تا ۲۳ آوریل شرکت کنند. بایدن به خبرنگاران گفت که هنوز با رهبران این دو کشور درباره این موضوع صحبت نکرده است. کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که […]

دعوت بایدن از رهبران چین و روسیه
 

رئیس جمهور آمریکا گفت که کشورش از رهبران چین و روسیه دعوت کرده است تا در اجلاس جهانی تغییرات آب و هوا از ۲۲ تا ۲۳ آوریل شرکت کنند.

بایدن به خبرنگاران گفت که هنوز با رهبران این دو کشور درباره این موضوع صحبت نکرده است.

کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از جمله ۴۰ رهبر جهان هستند که به اجلاس جهانی تغییرات آب و هوا در ماه آوریل دعوت شده‌اند.

با توجه به محدودیت‌های همه گیری کرونا، نشست جهانی آب و هوا به صورت مجازی برگزار می‌شود که برای مشاهده عمومی به صورت مستقیم پخش خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا در تلاش است تا موضوع تغییرات آب و هوایی را به عنوان یک الویت اصلی ارتقا دهد. مقام‌های آمریکایی معتقدند که با وجود اختلافات عمیق با چین و روسیه، در زمینه‌ آب و هوا می‌توانند با این دو کشور همکاری کنند.

رئیس جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در اولین کنفرانس خبری خود از زمان روی کار آمدنش، از شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین به عنوان «حامیان خودکامگی» یاد کرد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که هدف اصلی نشست روز زمین و گردهمایی جداگانه در شهر گلاسکوی اسکاتلند در ماه نوامبر، کم کردن میزان گرمایش زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

بایدن هنگام خروج از کاخ سفید برای تعطیلات آخر هفته گفت که او در خصوص این موضوع فقط با نخست وزیر بریتانیا صحبت کرده است. او تاکید کرد که موضوع گفتگویش نشست آب و هوا بوده است.

انتظار می‌رود بایدن در نشست جهانی آب و هوا از هدف «بلند پروازانه ۲۰۳۰ » دولتش برای کاهش انتشار کربن سخن بگوید.

ناظران سیاسی احتمال می‌دهند که اعلام هر برنامه‌ای از سوی بایدن با مخالفت جمهوری خواهان روبرو شود، زیرا آن‌ها نگرانند که رئیس جمهور دموکرات برای پیگیری برنامه های آب و هوایی‌اش، مشاغل و رشد اقتصادی را فدا کند.

با این حال کاخ سفید اعلام کرده است که بایدن از رهبران جهان خواهد خواست تا از این اجلاس به عنوان فرصتی برای ترسیم چگونگی کمک کشورهایشان به کاهش انتشار کربن استفاده کنند.

قرار است در نشست جهانی آب و هوا ۱۷ کشوری که تولید کننده ۸۰ درصد گازهای گلخانه‌ای جهان هستند، گردهم آیند. کانادا، مکزیک، اسرائیل، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، نیجریه، آفریقای جنوبی و متحدان اروپایی آمریکا به این نشست دعوت شده‌اند.

 

 


 

برچسب ها
, , ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.