Sunday, 16 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 5 شوال 1442
شناسه خبر : 4051
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰:۴۷ |
معاون اول رئیس جمهور

دردآور است که مردم از حداقل‌های زندگی برخوردار نباشند

  معاون اول رئیس جمهور گفت: با وجود سرمایه‌گذاری قابل توجه در صنایع پتروشیمی، جفاست جوان بیکاری در منطقه وجود داشته باشد برای رونق اقتصادی و اشتغال باید صنایع پایین دستی توسعه پیدا کند. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در آیین احداث ۵ هزار واحد مسکونی برای مردم آسیب دیده در آبگرفتگی اخیر بندرامام خمینی […]

دردآور است که مردم از حداقل‌های زندگی برخوردار نباشند
 

معاون اول رئیس جمهور گفت: با وجود سرمایه‌گذاری قابل توجه در صنایع پتروشیمی، جفاست جوان بیکاری در منطقه وجود داشته باشد برای رونق اقتصادی و اشتغال باید صنایع پایین دستی توسعه پیدا کند.

جهانگیری

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در آیین احداث ۵ هزار واحد مسکونی برای مردم آسیب دیده در آبگرفتگی اخیر بندرامام خمینی (ره) اظهار کرد: حادثه آبگرفتگی در خوزستان و به ویژه در بندرامام خمینی (ره) به ما ثابت کرد که باید تلاش بیشتری می‌شد. مردمی که در جوار ثروت و سرمایه‌گذاری های عظیم هستند و سرپناهی ندارند قابل تحمل نیست.

وی افزود:برای ما دردآور است که مردم از حداقل‌های زندگی برخوردار نباشند و از تبعیض و فقر رنج ببرند. برای برداشتن مشکلات مردم باید قدم‌های اساسی برداشته شود.

معاون اول رئیس جمهور اقدامان دولت را برای بازسازی مناطق فرسوده در خوزستان و بندرامام تشریح کرد و گفت:در همین راستا دولت تصمیم گرفت که اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد؛ بدین منظور دومصوبه بازسازی و مقاوم سازی بافت غیررسمی و در  معارض خطر شهر بندرامام و همچنین علاوه بر هزار واحد آسیب دیده در آبگرفتی، بازسازی ۴ هزار واحد دیگر نیز به تصویب رسید.

جهانگیری ادامه داد:تاکنون در مجموع ۷۸۴ میلیارد تومان به عنوان بلاعوض به مردم آسیب دیده در آبگرفتی اختصاص داده شده است، از این میان ۳۰ میلیون تومان بلاعوض برای بازسازی بود.

وی اضافه کرد:۲۰ میلیون تومان برای مسائل معیشتی و برای اسکان موقت نیز ۲۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است در مجموع برای هر خانوار ۷۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در بخش دیگری ۴۵۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی تاسیسات واحدهای موردنظر در اختیار بنیادمسکن و انقلاب اسلامی قرار داده شد،۵۳۰ میلیارد تومان نی تسهیلات ارزان در نظر گرفته شد.

وی یادآور شد:علاوه بر آن به هر خانوار برای هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان  و ۳۰ میلیون تومان دیگر برای لوازم خانگی این خانوار تخصیص داده شده است.

معاول اول رئیس جمهور با اشاره به تاکید دولت بر متحول کردن مناطق فرسوده در بندرامام عنوان کرد:با توجه به همت دولت و پیگیری استاندار خوزستان امیدواریم در مدت کوتاهی این واحدها ساخته و چهره منطقه متحول شود.

جهانگیری یادآور شد: با وجود سرمایه‌گذاری قابل توجه در صنایع پتروشیمی، جفاست جوان بیکاری در منطقه وجود داشته باشد برای رونق اقتصادی و اشتغال باید صنایع پایین دستی توسعه پیدا کند.

وی اضافه کرد: در هیچ نقطه دیگری از  کشور این حجم از سرمایه‌گذاری مشاهده نشده است بندرماهشهر کانون بزرگ توسعه و سرمایه‌گذاری ایران است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در شورای اقتصاد تصویب شد؛ هر بنگاه اقتصادی ملزم است ۴ درصد از سرمایه‌گذاری خود را خرج مسائل اجتماعی در منطقه کند، مردم نباید برای مسائل ابتدایی زندگی مشکل داشته باشند.

جهانگیری اظهار کرد: در خصوص شهرستان شدن بندرامام، با توجه به تصمیمات گذشته تقسیمات کشور؛ مجبور شدیم در مقطعی سختگیری کنیم اما از اواخر دولت یازدهم در دولت تصویب شد، مناطقی که در معرض شهرستان شدن و شهرشدن هستند؛ اقدام لازم انجام شود در مورد بندرامام نیز از سوی استانداری پبشنهاد شده است تا به حال بررسی های وزارت کشور انجام نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ظرف یک سال و اندی آینده نتیجه را به دولت می‌رسانیم امیدواریم این موضوع در سال ۱۴۰۰ نهایی شود و مردم رضایت کامل داشته باشند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.