Wednesday, 4 August , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ - 26 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 4263
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۴۴ |

حمله کرملین به بایدن

  کرملین به سخنان رئیس جمهور آمریکا در خصوص روسیه و مسائل مربوط به این کشور واکنش نشان داد و اظهارات آقای بایدن را به عنوان «لفاظی‌های پرخاشگرانه و تهاجمی» محکوم کرد. دمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه که در جریان یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت در اشاره به سخنان جو بایدن گفت: «این […]

حمله کرملین به بایدن
 

کرملین به سخنان رئیس جمهور آمریکا در خصوص روسیه و مسائل مربوط به این کشور واکنش نشان داد و اظهارات آقای بایدن را به عنوان «لفاظی‌های پرخاشگرانه و تهاجمی» محکوم کرد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه که در جریان یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت در اشاره به سخنان جو بایدن گفت: «این اظهارات بسیار تهاجمی و غیرسازنده بود. ما از این بابت متاسف هستیم.»

اشاره سخنگوی کرملین به آن بخش از سخنان رئیس جمهوری ایالات متحده است که وی طی آن انتقادهای صریحی را متوجه روسیه کرد و گفت که دوران کوتاه آمدن کشورش در برابر رویکرد تهاجمی مسکو به پایان رسیده است.

جو بایدن که برای نخستین بار طی سخنانی محورهای کلی سیاست خارجی دولت خود را برای چهار سال آینده تشریح می‌کرد، در بخشی از نطق خود به موضوع روسیه پرداخت و تاکید کرد که ایالات متحده دیگر در برابر آنچه وی رویکرد تهاجمی و سیاست‌های تجاوزگرانه خواند از خود تسامح نشان نخواهد داد.

وی در این زمینه به مسائلی چون دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، انجام حملات سایبری به زیرساخت‌های اطلاعاتی یا مسموم کردن شهروندان و مخالفان روسی اشاره کرد و گفت که در برابر این اقدامات کوتاه نمی‌آید.

رئیس جمهوری آمریکا که با لحنی بسیار تندتر نسبت به سلف خود دونالد ترامپ خطاب به مقامات روسیه سخن می‌گفت، در بخش دیگری از این سخنرانی ماجرای مسمومیت و بازداشت الکسی ناوالنی را به میان کشید و خواستار آزادی وی شد.

بایدن همچنین بدون آنکه به اقدامی مشخص بر ضد مسکو اشاره کند نسبت به سرکوب مخالفان هشدار داد و تاکید کرد که دولت وی بر ضد آنچه او «عزم موجود در روسیه برای تضعیف دمکراسی» خواند، مبارزه خواهد کرد.

سخنگوی کرملین پس از محکوم کردن اظهارات بسیار تهاجمی جو بایدن ابراز امیدواری کرد که برغم اختلاف دیدگاه‌ها و اختلافات بسیار زیاد بر سر موضوع‌های کلیدی، زمینه همکاری بیشتر میان دو کشور همچنان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه کرملین به این گونه «سخنرانی‌های آمرانه» توجهی نخواهد کرد نسبت به وجود اراده سیاسی کافی در میان دولتمردان آمریکا برای تعامل سازنده با مسکو ابراز امیدواری کرد.

روسیه یکی از محورهای اصلی نخستین سخنرانی جو بایدن با موضوع سیاست خارجی پیش روی ایالات متحده بود؛ نکته جالب درباره این سخنرانی این بود که آقای بایدن برنامه هسته‌ای ایران و چگونگی بازگشت کشورش به برجام را که از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های دولت جدید آمریکا است در بین این محورها قرار نداده بود.

 

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.