Saturday, 8 May , 2021
امروز : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 27 رمضان 1442
شناسه خبر : 5294
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶ |

حمله موشکی به پایگاه سربازان امریکایی در شمال بغداد

  هفت راکت به پایگاه هوایی محل استقرار سربازان آمریکایی در شمال بغداد شلیک شد. یک مقام امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت که این حمله هیچ تلفات و خساراتی در پایگاه بلد نداشته است. به گفته وی، تنها دو راکت در محوطه پایگاه فرود آمده بود در حالیکه پنج راکت دیگر بیرون پایگاه فرود آمدند. […]

حمله موشکی به پایگاه سربازان امریکایی در شمال بغداد
 

هفت راکت به پایگاه هوایی محل استقرار سربازان آمریکایی در شمال بغداد شلیک شد.

یک مقام امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت که این حمله هیچ تلفات و خساراتی در پایگاه بلد نداشته است. به گفته وی، تنها دو راکت در محوطه پایگاه فرود آمده بود در حالیکه پنج راکت دیگر بیرون پایگاه فرود آمدند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، راکت‌ها از نوع کاتیوشا بودند و از روستایی در استان همجوار دیاله در شرق کشور شلیک شدند.

شلیک راکت در عراق علیه سربازان آمریکایی یا سفارت این کشور در بغداد از اواسط ماه فوریه از سرگرفته شده است.

به طوریکه در یکی از شدیدترین راکت‌پرانی‌ها، دستکم ۱۰ راکت سوم ماه مارس به پایگاه نظامی عین الاسد که نیروهای آمریکایی و دیگر نظامیان ائتلاف تحت رهبری واشنگتن در آن مستقر هستند اصابت کرد. یک پیمانکار آمریکایی در جریان این حمله راکتی بر اثر عارضه قلبی جان خود را از دست داد.

از سوی دیگر یک حمله موشکی به اربیل عراق در اوایل ماه گذشته منجر به کشته شدن یک پیمانکار غیر نظامی و زخمی شدن یک نیروی نظامی ایالات متحده آمریکا و سایر نیروهای ائتلاف شد.

ایالات متحده آمریکا به تلافی این حمله در تاریخ ۲۶ فوریه (۸ اسفند) با دستور جو بایدن، در حملات هوایی به شمال شرق سوریه، مواضع گروه‌های شبه نظامی در نزدیک مرز عراق را مورد هدف قرار دارد که طبق اعلام سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، ۲۲ نفر کشته شدند. اما پنتاگون می‌گوید در این حمله تنها یک نفر کشته شد.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.