Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 11270
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۶:۱۱ |
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت

«حسن خمینی به نامزدهای اصلاح‌طلب در انتخابات گفت کناره‌گیری کنند»

  عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اعلام کرد: بعد از عدم احراز صلاحیت ۹ نفر از اصلاح‌طلبان در نهایت دو نفر در صحنه باقی ماندند؛ در چنین شرایطی حسن خمینی به این افراد پیشنهاد می‌کرد که کناره‌گیری کنید و این دامی است که شورای نگهبان برای اصلاحات ایجاد کرده است. محمود میرلوحی بیان کرد: […]

«حسن خمینی به نامزدهای اصلاح‌طلب در انتخابات گفت کناره‌گیری کنند»
 

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اعلام کرد: بعد از عدم احراز صلاحیت ۹ نفر از اصلاح‌طلبان در نهایت دو نفر در صحنه باقی ماندند؛ در چنین شرایطی حسن خمینی به این افراد پیشنهاد می‌کرد که کناره‌گیری کنید و این دامی است که شورای نگهبان برای اصلاحات ایجاد کرده است.

محمود میرلوحی بیان کرد: بنابراین دیدید که شرایط و فضای انتخاباتی پیچیده، عجیب و پر چالش بود و در نهایت این مسیر، محسن مهرعلیزاده به نفع عبدالناصر همتی از ادامه رقابت منصرف شد.

وی گفت: اگر فراز و فرودهای این دوره از انتخابات را ثبت و ضبط کنیم، شاید صد نقطه عطف در آن وجود داشته باشد که امثال جلایی پور و دوستانی که هم فکر یا هم حزب او بودند این نقاط را پشت سر گذاشتند. مهم این بود که این افراد با هم شروع کردند، ادامه دادند و بعد از این هم ادامه خواهند داد و مشکل خاصی وجود ندارد که قابل حل و فصل نباشد یا برطرف نشود.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه من در جریان روند بحث‌ها، میان اصلاح طلبان بوده‌ام، تاکید کرد: از دید من این مشکلات حل خواهد شد، سال ۹۲ ما اعلام کردیم منافع ملی را بر منافع جریانی ترجیح می‌دهیم و بر همین مبنا در سه انتخابات عمل کردیم.

میرلوحی اظهار کرد: من می دانم که در این دوره اختلاف اصلاح طلبان بر سَر این نبود که من باشم یا شخص دیگری باشد؛ مشکل آن بود که پیش از تصمیم‌گیری‌ها برخی از فعالان اصلاحات به ویژه جوان‌ها پیش بینی می‌کردند که شورای نگهبان صلاحیت گزینه‌های مدنظر جبهه اصلاحات را تأیید نکند.

وی افزود: از سوی دیگر برخی گمان می‌کردند در پی فضای بین‌المللی و شرایط ویژه، مشارکت حداکثری در دستور کار قرار می‌گیرد و بر این مبنا نتیجه مطلوبی رقم خواهد خورد و آنچه در انتخابات ۹۸ رخ داد تکرار نخواهد شد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.