Tuesday, 11 May , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 30 رمضان 1442
شناسه خبر : 4605
  پرینتخانه » اخبار روز, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰ |

حراج اثر چرچیل توسط آنجلینا جولی

  منظره‌ای مراکشی که توسط وینستون چرچیل نقاشی شده و متعلق به آنجلینا جولی بود در حراجی به قیمت بیش از ۹.۵ میلیون یورو(۸.۲۵ میلیون پوند) فروخته شد و رکورد قبلی فروش آثار هنری متعلق به نخست وزیر اسبق بریتانیا را شکست. تصویر مسجد قرن دوازدهمی کوتوبیا در مراکش هنگام غروب آفتاب، با کوه‌های اطلسی […]

حراج اثر چرچیل توسط آنجلینا جولی
 

منظره‌ای مراکشی که توسط وینستون چرچیل نقاشی شده و متعلق به آنجلینا جولی بود در حراجی به قیمت بیش از ۹.۵ میلیون یورو(۸.۲۵ میلیون پوند) فروخته شد و رکورد قبلی فروش آثار هنری متعلق به نخست وزیر اسبق بریتانیا را شکست.

تصویر مسجد قرن دوازدهمی کوتوبیا در مراکش هنگام غروب آفتاب، با کوه‌های اطلسی رنگ در پس زمینه آن، در حراج کریستی لندن فروش رفت؛ تنها نقاشی وینستون چرچیل که در طول جنگ جهانی دوم در فاصله سال‌های ۱۹۴۵-۱۹۳۹ به اتمام رسیده است. او این نقاشی را پس از کنفرانس ژانویه ۱۹۴۳ در کازابلانکا، جایی که نخست وزیر بریتانیا و رئیس جمهوری آمریکا، فرانکلین دی روزولت، برای شکست آلمان نازی برنامه ریزی می‌کردند، کشیده شده است.

این دو رهبر متفقین پس از پایان این کنفرانس از مراکش دیدن کردند و آقای چرچیل در پایان این دیدار، نقاشی مسجد کوتوبیا را به عنوان یادگار سفر به آقای روزولت هدیه داد.

این نقاشی پس از مرگ رئیس جمهوری آمریکا در سال ۱۹۴۵ توسط پسر آقای روزولت فروخته شد و پیش از این که خانم جولی و شریک زندگی‌اش، برد پیت آن را در سال ۲۰۱۱ خریداری کنند، چندین بار دست به دست شده بود.

این زوج هنرمند در سال ۲۰۱۶ از هم جدا شدند و سال‌ها درگیر انجام مراحل حقوقی پرونده طلاق خود بودند که نحوه تقسیم مجموعه هنری متعلق به آنها یکی از عوامل پیچیده شدن این پرونده بود. جدایی رسمی آنها به طور رسمی در سال ۲۰۱۹ اعلام شد ولی برخی مسائل مالي و نحوه حضانت كودك همچنان حل نشده باقي است.

نقاشی وینستون چرچیل توسط مجموعه هنری خانم جولی فروخته شده ولی خریدار آن هنوز مشخص نشده است. رکورد قبلی فروش یک تابلوی نقاشی متعلق به آقای چرچیل کمتر از ۱.۸ میلیون پوند بود.

 

 


 

 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.