Sunday, 19 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ - 12 صفر 1443
شناسه خبر : 12054
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰:۱۱ |

تولید ۱۲۰۰۰ برنامه درباره جنگ در صدا و سیما

  معاون امور استان های صداوسیما از تولید بیش از ۳۳۸ قسمت سریال با موضوع دفاع مقدس خبر داد و بر لزوم توجه بر این حوزه در سریال سازی تاکید داشت. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان های صداوسیما، علی دارابی با اشاره به تولید و پخش بیش از ۱۵۷ […]

تولید ۱۲۰۰۰ برنامه درباره جنگ در صدا و سیما
 

معاون امور استان های صداوسیما از تولید بیش از ۳۳۸ قسمت سریال با موضوع دفاع مقدس خبر داد و بر لزوم توجه بر این حوزه در سریال سازی تاکید داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان های صداوسیما، علی دارابی با اشاره به تولید و پخش بیش از ۱۵۷ قسمت سریال با موضوع دفاع مقدس طی پنج سال گذشته در سیمای مراکز، اعلام کرد: بیش از ۳۳۸ قسمت سریال جدید و ده‌ها اثر دیگر هم در قالب های مختلف برای معرفی سرداران شهید و چهره ‎های شاخص انقلاب در حال تولید هستند.

بنابراین گزارش، صبح امروز، دوشنبه ۱۵ شهریور ماه نشست مشترکی میان سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و دکتر علی دارابی، معاون امور استان های رسانه ملی،  برگزار شد.

در این نشست مدیران کل مراکز استانی صدا و سیما و مدیران کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانسی حضور داشتند.

علی دارابی، معاون امور استان‌ها با بیان اینکه در چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب، گفتمان‌های گوناگونی همچون سازندگی، اصلاحات، مهر و عدالت، اعتدال و دولت مردمی را شاهد بوده‌ایم اظهار کرد: در این بین گفتمان دفاع مقدس است که پایان‌ناپذیر، بی بدیل و همچنان کارآمد می‌نمایاند زیرا بر پایه‌هایی همچون دنیاگریزی، آخرت‌گرایی، خداباوری، شجاعت، شهادت‌طلبی، تقدم منافع جمعی بر فردی و دشمن‌ستیزی استوار است و به دیگر سخن، مولفه‌هایی فراتر از سایر گفتمان‌ها دارد، زیرا ترکیبی از آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی و تلفیقی از دفاع و خدمت است.

وی افزود: هر چند پرداختن به دفاع مقدس یعنی این گنجینه بی پایان، در همه روزهای سال ضروری است اما لازم است در مناسبت‌هایی همچون هفته گرامیداشت دفاع مقدس، بیشتر و متمرکزتر از همیشه به این مسئله بپردازیم.

معاون امور استان‌های صداوسیما همچنین با بیان اینکه انتظار از صدا و سیما این است که برنامه‌هایی با موضوع دفاع مقدس را بر اساس شناخت مخاطب، نیازها و پاسخگویی به شبهات تولید و پخش کند خاطرنشان کرد: مخاطب جوان، اصلی‌ترین جامعه آماری ماست، اکثریت این جامعه نسل سوم و چهارم هستند و ما باید برای آنها برنامه‌سازی به سبک دیگری انجام دهیم. 

دارابی سپس تصریح کرد: برنامه‌سازی در همه ساختارها همچون موسیقی، نمایش ،مستند، رادیو و فضای مجازی ضروری است به همین دلیل در مناسبت‌ها، یک مدیر پروژه‌ داریم و از ۶ ماه قبل از فرا رسیدن آن مناسبت، جلسات کاری متعددی برگزار و برنامه‌ریزی لازم انجام می‌شود.

معاون امور استان‌های صدا و سیما بیان کرد: همکاری با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یکی از ضروری‌ترین امور در برنامه‌سازی رسانه‌ای در حوزه دفاع مقدس است و بر این اساس باید دبیرخانه‌ای مشترک توسط صدا و سیما و این بنیاد شکل بگیرد تا منشور و سند راهبردی مبتنی بر دو مسئله اساسی یعنی راهبردها و راهکارهای برنامه‌سازی تنظیم شود.

او در بخشی دیگر با اشاره به تولید ۳۳۸ قسمت سریال جدید با موضوع دفاع مقدس طی پنج سال گذشته در سیمای مراکز گفت: سریال‌های “راز ناتمام”، “سنجرخان”، “بارش تند”، “ستاره درخشان”، “ابوذر زمان”، “رضا و مرضیه”، “به سوی اروند”، “سوخته دل”، “ققنوس” و ده‌ها اثر در معرفی سرداران شهید و چهره ‎های شاخص انقلاب در حال تولید هستند.

بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم در این نشست طی سخنانی اظهار کرد: صدا و سیما جزو دستگاه‌های پیشگام در بیان هنرمندانه ارزش‌ها و آثار دفاع مقدس است و تلاش ستودنی مراکز استانی در تهیه و پوشش برنامه‌های هفته دفاع مقدس اقدامی بزرگ و تاثیرگذار در سطح ملی و منطقه‌ای است.

وی سپس با قدردانی از تولید بیش از ۱۲ هزار برنامه در مراکز استانی صداوسیما، نقش رسانه ملی را در برنامه‌سازی درباره دفاع مقدس بی‌بدیل دانست و تصریح کرد: سال گذشته صدا و سیما در همه عرصه‌ها بسیار موفق ظاهر شد و مراکز استانی هم در این زمینه پیش تاز بودند. نقش صدا و سیما در برنامه سازی درباره فرهنگ دفاع مقدس  بی‌بدیل است.

او همچنین هدف از تولید این برنامه‌ها را ترویج فرهنگ ولایت‌مداری، مقاومت، ایثار، جهاد، شهادت و خودباوری دینی و ملی دانست.

کارگر بیان کرد: دبیرخانه ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت در هماهنگی کامل با رسانه ملی و شبکه‌های استانی خواهد بود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.