Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 12017
  پرینتخانه » جامعه, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲ |
معاون عملیات پلیس راهور پایتخت

تهران؛ هر ۵۱ ثانیه یک تصادف

  معاون عملیات پلیس راهور پایتخت با اشاره به اینکه تصادفات یکی از معضلات ترافیکی در شهر تهران است، گفت: هر ۵۱ ثانیه یک تصادف در پایتخت رخ می‌دهد.  سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بنا بر آمار تماس‌ها با پلیس ۱۱۰، هر ۵۱ ثانیه یک تصادف داریم. متاسفانه تصادفات یکی […]

تهران؛ هر ۵۱ ثانیه یک تصادف
 

معاون عملیات پلیس راهور پایتخت با اشاره به اینکه تصادفات یکی از معضلات ترافیکی در شهر تهران است، گفت: هر ۵۱ ثانیه یک تصادف در پایتخت رخ می‌دهد. 

سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بنا بر آمار تماس‌ها با پلیس ۱۱۰، هر ۵۱ ثانیه یک تصادف داریم. متاسفانه تصادفات یکی از معضلات ترافیکی در شهر تهران است و روزانه حدود ۱۶۰۰ مورد تصادف داریم که هر ۵۱ ثانیه یک تصادف در شهر تهران روی می‌دهد.

سرهنگ رازقی افزود: این تصادفات با تصادفات جزئی که طرفین با یکدیگر سازش کرده و محل را ترک می‌کنند تا تصادفات خسارتی شدید و تصادفات جرحی و فوتی متفاوت است.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه برخی از تصادفات موجب بروز خسارات جبران‌ناپذیری می‌شود، گفت: اطلاع از این موارد که در تصادف رخ‌داده چه مقصر و چه غیر مقصر چه وظایفی دارند و چه کاری باید انجام دهند، بسیار مهم است. 

او ادامه داد: برخی تصادفات، تصادفات ثانویه است؛ یعنی تصادفی اتفاق افتاده، مخصوصا در محورهای بزرگراهی که سرعت بالاست و به دلیل اینکه طرفین تصادف ایمن‌سازی نکردند، تصادف دوم همان جا با همان وسایل نقلیه اتفاق می‌افتد.

رازقی بیان کرد: ایمن‌سازی بعد از وقوع تصادف حتما با مثلث شبرنگ انجام شود، با فاصله‌ای مناسب و با توجه به محلی که این تصادف روی داده است تا رانندگان عبوری از وقوع تصادف مطلع شده و برخورد بعدی صورت نگیرد؛ ایمن‌سازی طی روز در فاصله ۷۰ متری و در شب و هنگام دید کم در فاصله ۲۰۰ متری باید از علائم ایمنی و مثلث شبرنگ استفاده شود تا از تصادفات بعدی جلوگیری شود.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: یکی از ملزومات در خودرو همین مثلث شبرنگ است که برای ایمنی هر چه بیشتر باید در خودرو وجود داشته باشد. 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.