Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 5644
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳ |

تظاهرات معترضان به نژادپرستی علیه آسیایی‌تباران در امریکا

  ۱۰ روز پس از کشتار ۶ زن آسیایی‌تبار در آتلانتا، هزاران نفر علیه نژادپرستی ضد آسیایی‌تباران در ۶۰ شهر ایالات متحده ازجمله آتلانتا، نیویورک، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، دیترویت و شیکاگو راهپیمایی کردند. ۱۶ مارس یک مرد سفیدپوست با حمله به سه سالن ماساژ در منطقه آتلانتا واقع در ایالت جورجیای آمریکا ۸ نفر، از جمله […]

تظاهرات معترضان به نژادپرستی علیه آسیایی‌تباران در امریکا
 

۱۰ روز پس از کشتار ۶ زن آسیایی‌تبار در آتلانتا، هزاران نفر علیه نژادپرستی ضد آسیایی‌تباران در ۶۰ شهر ایالات متحده ازجمله آتلانتا، نیویورک، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، دیترویت و شیکاگو راهپیمایی کردند.

۱۶ مارس یک مرد سفیدپوست با حمله به سه سالن ماساژ در منطقه آتلانتا واقع در ایالت جورجیای آمریکا ۸ نفر، از جمله ۶ زن آسیایی‌تبار را به قتل رساند.

به گفته برگزارکنندگان این راهپیمایی از سال گذشته و در جریان شیوع ویروس کرونا، که سرچشمه آن شهر ووهان چین بود، نفرت علیه آسیایی‌تباران در ایالات متحده افزایش یافته است.

جودی چانگ یکی از اعضای این جمعیت می‌گوید: «اینکه چین همواره به عنوان یک تهدید نمایانده می‌شود، نقش مهمی در این تشدید این گونه از نژادپرستی داشته است.»

در تظاهرات شهر آتلانتا، معترضان که عموما چینی تبار بودند شعار می‌دانند «شیطان سازی از چین و چینی‌ها را متوقف کنید.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا بارها ویروس کرونا را «ویروس چینی» توصیف کرده بود.

از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن، تنش در مناسبات میان ایالات متحده و پکن، به‌ویژه بر سر سرکوب مسلمانان اویغور در چین، به‌شدت تشدید شده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.