Saturday, 24 July , 2021
امروز : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ - 15 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 4670
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹ |

ترور سه کارمند زن «تلویزیون انعکاس» در افغانستان

  سه کارمند زن تلویزیون خصوصی انعکاس در حمله افراد مسلح ناشناس در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شدند. مسئولان بیمارستان ننگرهار گفتند که اجساد سه زن کشته شده به این شفاخانه آورده شده و یک زن دیگر همراه آنها در این تیراندازی زخمی شده است. مسئولان تلویزیون خصوصی انعکاس […]

ترور سه کارمند زن «تلویزیون انعکاس» در افغانستان
 

سه کارمند زن تلویزیون خصوصی انعکاس در حمله افراد مسلح ناشناس در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شدند.

مسئولان بیمارستان ننگرهار گفتند که اجساد سه زن کشته شده به این شفاخانه آورده شده و یک زن دیگر همراه آنها در این تیراندازی زخمی شده است.

مسئولان تلویزیون خصوصی انعکاس نیز گفتند که این سه زن، کارمندان بخش دوبله این تلویزیون بودند و در راه بازگشت از دفتر به خانه هدف حمله قرار گرفتند.

به گزارش بی بی سی، منابع امنیتی ننگرهار گفته‌اند این قربانیان در دو حمله جداگانه تیراندازی افراد مسلح کشته شده‌اند.

در صحفه فیسبوک تلوزیون انعکاس به نقل از شاهدان گفته شده که حوالی ساعت ۴:۳۰ دو فرد مسلح دو کارمند این تلویزیون را در منطقه یک جلال آباد هدف قرار دادند و کارمند سوم نیز در تیراندازی افراد مسلح ناشناس در منطقه چهارم شهر جلال آباد کشته شده است.

شهرزاد اکبر، رئیس کمیسیون حقوق بشر افغانستان این حمله را “وحشتناک” خوانده و نوشته که “جامعه رسانه‌ای افغانستان بیش از حد آسیب دیده است. زنان افغان اغلب مورد هدف قرار گرفته و کشته شده اند.”

او افزوده که “ننگرهار زیبا مدتی است که روزانه شاهد خشونت است، زمان درازی است که خون افغانستان جاریست، این روند باید متوقف شود. کشتن غیرنظامیان و از بین بردن آینده کشور را متوقف کنید.”

نی یا نهاد حمایت کننده از رسانه‌های آزاد افغانستان از حکومت افغانستان خواستار بررسی این حادثه و حملات مشابه به رسانه‌ها شده است.

در ویدیوی تلوزیون انعکاس دیده می‌شود که حمله به دو زن کارمند تلویزیون در بازار شلوغ شهر رخ داده است.

به گفته تلویزیون انعکاس افراد حمله کننده از محل حادثه گریختند. هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

دو و نیم ماه پیش نیز در ۱۰ دسامبر ۲۰۲۰، ملاله میوند، گوینده تلویزیون انعکاس زمانی که به طرف دفتر کار خود می‌رفت، از سوی افراد مسلح ناشناس به ضرب گلوله کشته شد.

خانم میوند از فعالان مدنی این ولایت بود، او افزون بر خبرنگاری و گویندگی در تلویزیون، یکی از تحلیلگران بازی کریکت نیز بود.


برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.