Sunday, 19 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ - 12 صفر 1443
شناسه خبر : 11008
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶ |

تحقیقات قضایی در آلمان علیه مقامات محلی به دلیل سهل‌انگاری در سیل

  دادگستری آلمان تحقیقات مربوط به پرونده «قتل سهل‌انگارانه» علیه رئیس ناحیه اهرویلر به خاطر سیل اخیر در این محدوده را آغاز کرد. جاری شدن سیل در این ناحیه باعث مرگ ده‌ها نفر شد. پس از بررسی اولیه پرونده، دادستانی عمومی کوبلنتس در بیانیه‌ای اعلام کرد که «شبهات اولیه قتل سهل‌انگارانه و آسیب جسمی بر […]

تحقیقات قضایی در آلمان علیه مقامات محلی به دلیل سهل‌انگاری در سیل
 

دادگستری آلمان تحقیقات مربوط به پرونده «قتل سهل‌انگارانه» علیه رئیس ناحیه اهرویلر به خاطر سیل اخیر در این محدوده را آغاز کرد. جاری شدن سیل در این ناحیه باعث مرگ ده‌ها نفر شد.

پس از بررسی اولیه پرونده، دادستانی عمومی کوبلنتس در بیانیه‌ای اعلام کرد که «شبهات اولیه قتل سهل‌انگارانه و آسیب جسمی بر اثر سهل انگاری (…) تایید و تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.»

دادستانی منطقه، یورگن فولر، رئیس این ناحیه را که عضوی از حزب صدراعظم آلمان است، به همراه یک فردی که هویتش مشخص نشده است، متهم کرد که اقدامات لازم را در زمان بارندگی‌ها و سیل شدید انجام نداده‌اند.

این در حالی است که چندین هشدار هواشناسی اعلام شده بود و مقامات محلی باید مراقب «تخلیه ساکنان دره اهر بودند که هنوز تحت تاثیر موج سیل قرار نگرفته بود.»

دادستانی تاکید می‌کند که «این عملیات طبق نخستین شبهات به طور کامل انجام نشد یا با تاخیر صورت کرد به نحوی که می‌تواند مسئولان به سهل انگاری متهم شوند.»ده

این نهاد تاکید دارد که تحقیقات به احتمال زیاد مدتی طول می‌کشد بنابراین نمی‌توان منتظر نتایج سریعی بود.

باران‌های سیل آسا در نیمه ژوئیه باعث جاری شدن سیل ویرانگر در اطراف رودخانه‌های «نوردراین-وستفالن» و «راینلاند-فالتس» شده بود و بسیاری از مناطق از جمله دره اهر را ویران کرد.

طبق گزارش‌های تازه‌ای که این هفته منتشر شد، این سیل باعث مرگ دست کم ۱۸۹ نفر در آلمان شد. از این تعداد ۱۴۱ قربانی در ایالت «راینلاند فالتس» بودند. در این ایالت به دلیل این موضوع ۱۶ نفر تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

سیل همچنین بلژیک را در بر گرفت و باعث مرگ ۳۸ نفر در این کشور شد. قاضی تحقیق در این کشور نیز در حال بررسی مسئولیت کیفری احتمالی در ارتباط با عدم احتیاط و هشدار است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.