Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 4392
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲ |
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران

تحریم‌ها لغو نشود، دوربین‌های آژانس جمع می‌شوند

  رئیس سازمان انرژی اتمی هشدار داد در صورت ادامه روند فعلی و لغو نشدن تحریم‌ها ،دوربین‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از ۳ ماه جمع‌آوری می‌شوند. علی‌اکبر صالحی تأکید کرد: مجلس در مورد قانون اقدام راهبردی با ما مشورت کرد. در ماجرای توافق با آژانس، آن‌‎ها گفتند اگر پروتکل الحاقی را متوقف کنید و مثلا […]

تحریم‌ها لغو نشود، دوربین‌های آژانس جمع می‌شوند
 

رئیس سازمان انرژی اتمی هشدار داد در صورت ادامه روند فعلی و لغو نشدن تحریم‌ها ،دوربین‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از ۳ ماه جمع‌آوری می‌شوند.

علی‌اکبر صالحی تأکید کرد: مجلس در مورد قانون اقدام راهبردی با ما مشورت کرد. در ماجرای توافق با آژانس، آن‌‎ها

گفتند اگر پروتکل الحاقی را متوقف کنید و مثلا بعد از ۲ هفته تحریم‌ها رفع شد، ما چطور نظارت کنیم؟ چون مسئولان گفتند اگر طرف مقابل به برجام بازگشت ما هم تعهدات را اجرا می‌‎کنیم.

وی ادامه داد: پروتکل الحاقی شامل تصویربرداری مستمر است و اگر تحریم را بردارند، تصاویر ناقص می‌‎شود و دردسر جدیدی برای ما ایجاد می‌‎شود. قبل از این‌که با آژانس مذاکره کنیم با مسئولان ارشد مشورت کردیم و چارچوب برای ما مشخص شد.

صالحی افزود: الان آژانس تا ۳ ماه حق دسترسی به دوربین‌‎های نظارتی را ندارد و اگر تحریم‌‎ها لغو نشود این اطلاعات پاک می‌شود و می‌‎گوییم دوربین‎‌ها را بردارند. آژانس هر ۳ ماه یک گزارش می‎‌دهد و برای همین فرصت دادیم. 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.