Thursday, 13 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 2 شوال 1442
شناسه خبر : 5021
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۲۶ |

تأکید اتحادیه اروپا بر ادامه تحریم ها علیه سوریه

  اتحادیه اروپا اعلام کرد تا پیش از آغاز روند انتقالی در سوریه تحریم های اعمال شده علیه این کشور را لغو نخواهد کرد. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا تأکید کرد که این اتحادیه از اجرای تحریم های اعمال شده علیه سوریه قبل از آغاز گذار سیاسی در این کشور دست نخواهد کشید. […]

تأکید اتحادیه اروپا بر ادامه تحریم ها علیه سوریه
 

اتحادیه اروپا اعلام کرد تا پیش از آغاز روند انتقالی در سوریه تحریم های اعمال شده علیه این کشور را لغو نخواهد کرد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا تأکید کرد که این اتحادیه از اجرای تحریم های اعمال شده علیه سوریه قبل از آغاز گذار سیاسی در این کشور دست نخواهد کشید.

بورل در سخنرانی خود در جریان جلسه عمومی پارلمان اروپا برای بحث در مورد بحران سوریه که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده، گفت: “من ۲۵ مارس رئیس مشترک پنجمین کنفرانس درباره آینده سوریه خواهم بود. باید با گی یر پدرسن، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه گیرسن پشتیبانی خود را برای یافتن راه حلی سیاسی درخصوص این بحران مطابق با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل اعلام کنیم. روند سیاسی باید همزمان با تصویب قانون اساسی جدید و انتخابات آزاد آغاز شود. “

بورل افزود: ما باید کمک و بر بازسازی سوریه تمرکز کنیم. ما آماده پشتیبانی هستیم اما کار به روش معمول گزینه ما نیست.

 وی ادامه داد: “ما باید فشار خود را ادامه دهیم. لغو تحریم ها و حمایت از بازسازی سوریه تا قبل از شروع انتقال سیاسی اتفاق نمی افتد. این همان معنای پیام کنفرانس بروکسل است.”

بورل در این اظهارات مداخله جویانه با طرح ادعاهایی علیه نظام سوریه، دمشق را به “سنگ اندازی در مسیر مذاکرات” متهم کرد ومدعی شد: “روند سیاسی سازمان ملل که از برگزاری انتخابات دموکراتیک در سوریه حمایت می کند کاملاً متوقف شده است.”

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.