Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 12083
  پرینتخانه » اخبار روز, ورزش تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱:۱۱ |

بیانیه فیفا درباره بازی جنجالی آرژانتین و برزیل

  فدراسیون جهانی فوتبال برای بازی نیمه‌تمام برزیل و آرژانتین بیانیه‌ای صادر کرد. تیم‌های برزیل و آرژانتین در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در یک دیدار جنجالی به مصاف هم رفتند که این بازی به دلیل دخالت پلیس برزیل و ورود غیرقانونی چهار بازیکن آلبی سلسته نیمه‌کاره رها شد. جنجال رخ داده در […]

بیانیه فیفا درباره بازی جنجالی آرژانتین و برزیل
 

فدراسیون جهانی فوتبال برای بازی نیمه‌تمام برزیل و آرژانتین بیانیه‌ای صادر کرد.

تیم‌های برزیل و آرژانتین در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در یک دیدار جنجالی به مصاف هم رفتند که این بازی به دلیل دخالت پلیس برزیل و ورود غیرقانونی چهار بازیکن آلبی سلسته نیمه‌کاره رها شد.

جنجال رخ داده در دیدار شب گذشته دو تیم آرژانتین و برزیل در نوع خود بی‌سابقه بود. بازیکنان برزیل تلاش زیادی کردند تا بازی نیمه‌کاره رها نشود اما تیم آرژانتین پس از حضور پلیس در ورزشگاه، زمین را ترک کرده و پس از آن نیز بلافاصله به فرودگاه رفت تا برای جلوگیری از دستگیری بازیکنان تیمش، خاک این کشور را ترک کند.  

امیلیانو مارتینز، کریستین رومرو، جیوونی لوسلسو و امیلیانو بوئندیا چهار بازیکنی هستند که به نظر می‌رسد در هنگام ورود به خاک برزیل در مدارک رسمی دروغ گفته و از حضورشان در خاک انگلیس در طی دو هفته اخیر خبر نداده‌اند. پنج دقیقه از شروع بازی گذشته بود که مقامات پلیس برزیل وارد زمین شدند تا با این بازیکنان برخورد کنند و همین موضوع جنجال بزرگی به راه انداخت.

در واکنش به اتفاقات رخ داده دیشب فیفا بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد: «فیفا از اتفاقات پیش آمده که منجر به لغو بازی آرژانتین و برزیل در مرحله راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آمریکای جنوبی شد، ابراز تاسف می‌کند چرا که میلیون‌ها هوادار منتظر تماشای تقابل دو تا از ریشه‌دارترین تیم‌های ملی فوتبال دنیا بودند. اولین گزارشات از این بازی به دست فیفا رسیده است. مقامات انضباطی تمامی اطلاعات را بررسی خواهند کرد و تلاش خواهند کرد تا در زمان مقتضی در این باره تصمیم‌گیری کنند.»

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.