Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 4324
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵ |
رئیس جمهور آمریکا

برای بازگشت ایران به مذاکره تحریم ها را لغو نمی کنیم

  رئیس جمهور آمریکا در پاسخ خبرنگار شبکه سی بی اس گفت که کشورش حاضر نیست برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره تحریم‌ها را لغو کند. او سئوال بعدی نورا اودانل که این موضوع را مشروط به توقف غنی سازی از سوی ایران کرد را با سر تایید کرد. متن کامل گفتگوی بایدن با شبکه […]

برای بازگشت ایران به مذاکره تحریم ها را لغو نمی کنیم
 

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ خبرنگار شبکه سی بی اس گفت که کشورش حاضر نیست برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره تحریم‌ها را لغو کند. او سئوال بعدی نورا اودانل که این موضوع را مشروط به توقف غنی سازی از سوی ایران کرد را با سر تایید کرد.

متن کامل گفتگوی بایدن با شبکه سی‌اب‌اس که روز جمعه انجام شده، هنوز منتشر نشده است اما این نخستین باری است که رئيس جمهوری جدیدی آمریکا صراحتا اعلام می‌کند این ایران است که ابتدا باید به تعهدات خود بازگردد و سپس آمریکا تحریم‌ها علیه تهران را لغو خواهد کرد.

اظهارات بایدن در حالی مطرح می‌شود که رهبر ایران تاکید کرد تا زمانی که تحریم‌های ایران به صورت عملی برداشته نشوند، تهران به تعهدات برجامی خود باز نخواهد گشت.

رهبر ایران در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی دریایی با اشاره به اینکه این آمریکا بوده که برجام را نقض کرده افزود: «اگر قرار باشد کسی شرط بگذارد این ایران است. آمریکا باید ابتدا تحریم‌ها را کلا لغو کند و بعد ما راستی‌آزمایی می‌کنیم و آن‌وقت به تعهدات برجامی بر می‌گردیم.»

در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌های مختلفی در خصوص رویکرد دولت جدید آمریکا در قبال برنامه هسته‌ای ایران طرح شده است اما این نخستین بار است که بایدن با صراحت اعلام می‌کند حاضر نیست پیش از بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش تحریم‌های تهران را لغو کند.

پیشتر انتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا هم روز چهارشنبه اعلام کرده بود که کشورش تنها زمانی به برجام باز خواهد گشت که تهران به تعهدات هسته‌ای خود عمل کند.

بلینکن همچنین افزوده بود که این موضوع مدتی طول خواهد کشید.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.