Sunday, 25 July , 2021
امروز : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ - 16 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 4172
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۵۵ |

بازداشت ۷۵ عضو شوراهای شهر و روستا

  رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به بازداشت ۷۵ عضو شوراهای شهر و روستا در کشور،درباره تغییر در قانون انتخابات شوراها اعلام نظر کرد. علیرضا احمدی جوان، رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ عضو شورای شهر و روستا در کشور داریم، درباره دستگیرشدگان شوراهای شهر و روستا می‌گوید: تاکنون […]

بازداشت ۷۵ عضو شوراهای شهر و روستا
 

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به بازداشت ۷۵ عضو شوراهای شهر و روستا در کشور،درباره تغییر در قانون انتخابات شوراها اعلام نظر کرد.

علیرضا احمدی جوان، رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ عضو شورای شهر و روستا در کشور داریم، درباره دستگیرشدگان شوراهای شهر و روستا می‌گوید: تاکنون حدود ۷۵ نفر دستگیر شده‌اند. البته تاکید می‌کنم که باید ارتباط و همکاری شوراهای اسلامی شهر و روستا با دستگاه‌های نظارتی و قضایی برای مقابله جدی با فساد و تخلف افزایش پیدا کند و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها درباره تغییر در قانون انتخابات شوراها به فارس گفت: یکی از مهمترین نیازهای حوزه شوراهای اسلامی شهر و روستا، اصلاح قانون انتخابات است و باید این موضوع پیگیری شود که البته این موضوع در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است. البته نظرات شورای عالی استان‌ها نیز در این باره توسط مجلس گرفته شده و امیدواریم در راستای بهبود عملکردی شوراها موثر باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید دقت بیشتری در گزینش‌ها شود، خاطرنشان کرد: بخش قابل قابل توجهی از منابع روستاها و شهرها در اختیار شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاری‌ها و شهرداری‌ها است، پس باید در گزینش آنها دقت بیشتری شود.

 


برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.