Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 5289
  پرینتخانه » اخبار بالا, جامعه تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴ |

ایرانیان بیشترین خریداران خارجی خانه در ترکیه

  بنابر اعلام مرکز آمار ترکیه، شهرندان ایرانی در ماه فوریه با خرید ۴۷۷ خانه در این کشور بزرگترین خریدار خارجی مسکن در ترکیه بوده‌اند. شهروندان عراق، روسیه و افغانستان پس از ایران بیشترین خریداران خارجی مسکن در این کشور در دومین ماه سال جاری میلادی هستند. به گزارش بی بی سی، حدود دو سال […]

ایرانیان بیشترین خریداران خارجی خانه در ترکیه
 

بنابر اعلام مرکز آمار ترکیه، شهرندان ایرانی در ماه فوریه با خرید ۴۷۷ خانه در این کشور بزرگترین خریدار خارجی مسکن در ترکیه بوده‌اند.

شهروندان عراق، روسیه و افغانستان پس از ایران بیشترین خریداران خارجی مسکن در این کشور در دومین ماه سال جاری میلادی هستند.

به گزارش بی بی سی، حدود دو سال پیش دولت ترکیه بعضی از قوانین مهاجرتی را تغییر داد که در پی آن شرایط کسب شهروندی این کشور برای اتباع خارجی آسان‌تر شد؛ پیش از تغییر این قوانین متقاضیان کسب شهروندی ترکیه باید خانه‌هایی به ارزش حداقل یک میلیون دلار می‌خریدند که بر اساس قوانین جدید این رقم به یک چهارم یعنی ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد.

کسب شهروندی کشورهمسایه، امکان سرمایه‌گذاری ارزی و افزایش قیمت مسکن در ایران از عوامل افزایش خرید خانه در ترکیه توسط شهروندان ایرانی در سالهای اخیر بوده است.


برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.