Thursday, 13 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 2 شوال 1442
شناسه خبر : 5098
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۵۳ |

امریکا ۵ شرکت چینی را «تهدید امنیت ملی» دانست

  کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (اف‌سی‌سی) پنج شرکت چینی را طبق یک قانون سال ۲۰۱۹ با هدف حفاظت از شبکه‌های ارتباطی آمریکا، به عنوان یک تهدید امنیت ملی تشخیص داد. در بیانیه اف‌سی‌سی آمده است، این شرکت‌ها شامل شرکت فناوری‌های هوآوی، شرکت زدتی‌ای، شرکت ارتباطات هیترا، شرکت فناوری دیجیتال هانگژو هیکویژن و شرکت فناوری شجیانگ […]

امریکا ۵ شرکت چینی را «تهدید امنیت ملی» دانست
 

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (اف‌سی‌سی) پنج شرکت چینی را طبق یک قانون سال ۲۰۱۹ با هدف حفاظت از شبکه‌های ارتباطی آمریکا، به عنوان یک تهدید امنیت ملی تشخیص داد.

در بیانیه اف‌سی‌سی آمده است، این شرکت‌ها شامل شرکت فناوری‌های هوآوی، شرکت زدتی‌ای، شرکت ارتباطات هیترا، شرکت فناوری دیجیتال هانگژو هیکویژن و شرکت فناوری شجیانگ داهوآ می‌شوند.

قانون سال ۲۰۱۹، اف‌سی‌سی را برای شناسایی شرکت‌هایی ملزم کرده است که تجهیزات و خدمات ارتباطات از راه دور تامین می‌کنند و “خطری غیر قابل قبول برای امنیت ملی آمریکا” به شمار می‌روند.   

جسیکا روزنورسل، سرپرست اف‌سی‌سی در بیانیه‌ای گفت: این فهرست رهنمود معناداری ارائه می‌کند که تضمین خواهد کرد در شرایطی که شبکه‌های نسل آتی در حال ساخته شدن در سراسر این کشور هستند، آنها اشتباهات گذشته را تکرار نخواهند کرد یا از تجهیزات و سرویس‌هایی که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا یا امنیت و ایمنی آمریکایی‌ها به شمار رود، استفاده نخواهند کرد.

قانون سال ۲۰۱۹ به بخشی در لایحه مجوز دفاعی استناد کرد که پیشتر هم پنج شرکت چینی را شناسایی کرده بود. در اوت ۲۰۲۰، دولت آمریکا مقرراتی را اعلام کرد تا آژانس‌ها را از خرید کالاها یا خدماتی از هر کدام از این پنج شرکت چینی منع کند. آمریکا در سال ۲۰۱۹ شرکت هوآوی، هیکویژن و تعدادی دیگر را در فهرست سیاه اقتصادی خود قرار داد.

ممنوعیت سال گذشته اف‌سی‌سی علیه هوآوی و زدتی‌ای موجب شد تا شرکت‌های آمریکایی نتوانند ۸.۳ میلیارد دلار برای خرید تجهیزات از این شرکت‌ها اختصاص دهند.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.