Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 15116
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶ |

امریکا سه رهبر شاخه خراسان داعش را وارد فهرست «تروریست‌های جهانی» کرد

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که سه نفر از رهبران شاخه خراسان داعش و برخی تمویل‌کنندگان این گروه را وارد “فهرست ویژه تروریست‌های جهانی” خود کرده است. آمریکا اسامی این سه نفر را ثناءالله غفاری، سلطان عزیز اعظم و مولوی رجب اعلام کرده است. وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفته است که ثناءالله غفاری که […]

امریکا سه رهبر شاخه خراسان داعش را وارد فهرست «تروریست‌های جهانی» کرد

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که سه نفر از رهبران شاخه خراسان داعش و برخی تمویل‌کنندگان این گروه را وارد “فهرست ویژه تروریست‌های جهانی” خود کرده است.

آمریکا اسامی این سه نفر را ثناءالله غفاری، سلطان عزیز اعظم و مولوی رجب اعلام کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفته است که ثناءالله غفاری که به نام شهاب المهاجر نیز معروف است از ماه مه ۲۰۲۰ به این طرف رهبری شاخه خراسان داعش را به عهده دارد و عملا “امیر” این شاخه داعش است.

این وزارتخانه افزوده که غفاری مسئول تایید تمامی عملیات‌های داعش خراسان در سراسر افغانستان و تنظیم بودجه برای انجام عملیات آن است.

وزارت خارجه آمریکا گفته که سلطان عزیز اعظم که به سلطان عزیز هم معروف است از زمان ظهور داعش در افغانستان، سخنگوی این شاخه خراسان این گروه بوده است.

مولوی رجب که با نام مولوی رجب صلاح الدین نیز شناخته می‌شود، به عنوان یکی از رهبران ارشد داعش در کابل معرفی شده که حملات و عملیات شاخه خراسان داعش را برنامه‌ریزی و مسئولیت فرماندهی عملیات داعش در کابل را به عهده دارد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.