Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 11366
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۰۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱ |
مسعود بارزانی

اقلیم کردستان، افغانستان نیست

  رهبر حزب دموکراتیک اقلیم کردستان عراق به ساکنان این اقلیم اطمینان داد که هیچ گونه وجه تشابهی میان این اقلیم و افغانستان وجود ندارد. مسعود بارزانی در پیامی به مردم این اقلیم گفت: بعد از آنچه در افغانستان اتفاق افتاد طی روزهای گذشته موج سیاسی و رسانه‌ای و نگرانی و ناامیدی به خاطر مقایسه […]

اقلیم کردستان، افغانستان نیست
 

رهبر حزب دموکراتیک اقلیم کردستان عراق به ساکنان این اقلیم اطمینان داد که هیچ گونه وجه تشابهی میان این اقلیم و افغانستان وجود ندارد.

مسعود بارزانی در پیامی به مردم این اقلیم گفت: بعد از آنچه در افغانستان اتفاق افتاد طی روزهای گذشته موج سیاسی و رسانه‌ای و نگرانی و ناامیدی به خاطر مقایسه بین اقلیم کردستان و افغانستان ایجاد شده است. می‌خواهم به همگان بگویم که هر مردمی در جهان که به خودشان و امکاناتشان تکیه نکنند هر لحظه در معرض نابودی و ویرانی قرار می‌گیرند. پایداری ما نقش بزرگی در حمایت دیگران از ما دارد.

وی گفت: فرق بزرگی بین افغانستان و کردستان و نیروهای پیشمرگ و ارتش افغانستان وجود دارد. پیشمرگ‌ها نتیجه تاریخ و خون و اشک مردم کردستان است. این نیروها صدها حماسه تاریخی آفریدند و اسطوره دروغین داعش را در هم شکستند و در جنگ‌های کوری و بردی و سحیلا پیروز شدند. دشمنان کردستان برای شکستن اراده این مردم برنامه ریزی می‌کردند اما پیشمرگ‌ها و شجاعت مردم کردستان و اراده پولادین آن‌ها طرح‌ها و توطئه‌های دشمن را ناکام گذاشت.

وی گفت: می‌خواهم به همگان اطمینان بدهم که اوضاع کردستان کاملا با بقیه مناطق فرق دارد. کردستان پیشمرگ‌های قهرمان و نیروهای خود را دارد و از همه مهم تر این است که ما مردمی داریم که اراده دارند. اگر دشمنان به فکر آزار و اذیت مردم بیفتند یا برای آن تلاش کنند ما به سادگی از این مسئله نمی‌گذریم. آنها هرگز نمی‌توانند طرح‌هایشان را به سادگی اجرا کنند. واضح است که تمام کسانی که برای انتشار مسائلی که مردم را ناامید کند، تلاش می‌کنند و احساس کمبود و بی اعتمادبه نفسی را گسترش می‌دهند تاکنون نفهمیده‌اند که این مردم چه کسانی هستند و تاکنون اراده و پایداری آن‌ها را درک نکرده‌اند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.