Sunday, 16 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 5 شوال 1442
شناسه خبر : 6575
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, جامعه تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱:۱۶ |
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد

افزایش ۸۴ درصدی مرگ در حوادث رانندگی نوروز ۱۴۰۰

  سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد در نوروز ۱۴۰۰ روزانه به طور متوسط بیش از ۴۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با میانگین تلفات روزانه تصادف‌های مدت مشابه سال قبل رشد ۸۴ درصدی داشته است. سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که در ایام نوروز امسال […]

افزایش ۸۴ درصدی مرگ در حوادث رانندگی نوروز ۱۴۰۰
 

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد در نوروز ۱۴۰۰ روزانه به طور متوسط بیش از ۴۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با میانگین تلفات روزانه تصادف‌های مدت مشابه سال قبل رشد ۸۴ درصدی داشته است.

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که در ایام نوروز امسال با وجود شرایط شیوع کرونا در کشور شاهد افزایش چشمگیر حجم سفرها و ترددهای بین شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم و همین موضوع آمار تلفات حوادث رانندگی را با رشدی قابل توجه مواجه کرده است.

مطابق آمارهای اولیه جمع‌آوری شده در سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز امسال یعنی از ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۵ فروردین سال جاری، ۹۹۹ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۷۷۷ نفر مرد و ۲۲۲ نفر زن بودند. این در حالی است که آمار تلفات تصادفات در نوروز سال۱۳۹۹ در همین بازه زمانی، به دلیل محدودیت‌های اعمال شده بر سفرها و نیز همراهی هموطنان عزیز، کمترین رقم طی سال‌های گذشته بوده و ۵۱۷ مورد گزارش شده بود.

همچنین از آنجا که سال گذشته کبیسه بود؛ مقایسه آمار اولیه تلفات تصادفات با مدت مشابه سال قبل بر اساس متوسط مرگ و میر روزانه در بازه زمانی مشابه دو سال انجام شده است. بر این اساس متوسط مرگ در حوادث رانندگی نوروز امسال ۴۷.۶ نفر بوده که در مقایسه با متوسط تلفات روزانه تصادفات در نوروز گذشته که ۲۵.۹ نفر بود، ۸۴ درصد بیشتر شده است.

بر اساس تعاریف و استانداردهای موجود، آمار نهایی حوادث رانندگی نوروز هر سال تا نیمه اردیبهشت پس از مشخص شدن وضعیت مصدومین تصادفات این ایام، جمع‌آوری و پس از تجزیه و تحلیل منتشر می‌شود.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.