Tuesday, 28 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰ - 21 صفر 1443
شناسه خبر : 12074
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, جامعه تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰:۵۳ |
در ۴ ماه نخست امسال

افزایش ۱۶ درصدی تلفات رانندگی در ایران

  سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد در چهار ماهه نخست امسال ۵۶۳۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۱۳۹۹) که آمار تلفات ۴۸۵۸ نفر بود، ۱۶ درصد بیشتر شده است. سازمان پزشکی قانونی کشور در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: ‌رشد تلفات تصادفات […]

افزایش ۱۶ درصدی تلفات رانندگی در ایران
 

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد در چهار ماهه نخست امسال ۵۶۳۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۱۳۹۹) که آمار تلفات ۴۸۵۸ نفر بود، ۱۶ درصد بیشتر شده است.

سازمان پزشکی قانونی کشور در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: ‌رشد تلفات تصادفات که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود در چهار ماهه امسال و تیرماه نیز تکرار شد.

از ابتدای سال جاری بنا به آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور هر ماه شاهد رشد تعداد قربانیان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن بودیم. حوادثی که به نظر می‌رسد با عادی‌انگاری همه‌گیری کرونا و افزایش حجم سفرها به رغم اعمال محدودیت‌های کرونایی، رشد کشته های تصادفات را نسبت به ماه‌های ابتدایی سال گذشته رقم زده است.

آنچنان که در چهار ماهه ابتدایی سال جاری ۵ هزار و ۶۳۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۴ هزار و ۸۵۸ نفر بود، ۱۶ درصد بیشتر شده است. از کل تلفات حوادث رانندگی چهار ماه امسال ۴ هزار و ۵۲۲ نفر مرد و هزار و ۱۱۱ نفر زن بودند.

در ادامه این گزارش آمده است: در این مدت استان های فارس با ۴۴۶، سیستان و بلوچستان با ۳۸۸ و خراسان رضوی با ۳۶۷ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۳۴، کهگیلویه و بویراحمد با ۷۰ و قم با ۸۰ فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشته اند.

همچنین در چهار ماهه نخست امسال ۱۰۲ هزار و ۲۶۳ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۲۷ هزار و ۳۲ نفر زن و ۷۵ هزار و ۲۳۱ نفر مرد بودند و تعداد مصدومان تصادفات این مدت نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۱۳.۷ درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمارهای موجود در تیرماه امسال هم با رشد آمار تلفات و مصدومان حوادث رانندگی مواجه بودیم. در این ماه هزار و ۵۰۴ نفر در تصادفات جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹.۳ درصد بیشتر است.

پزشکی قانونی در این گزارش تاکید کرده است: تعداد مصدومان مراجعه‌کننده به پزشکی قانونی در این ماه (تیرماه) با کاهش ۴.۷ درصدی مواجه بود و رقم ۲۷ هزار و ۳۸۱ نفر را به ثبت رسانده است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.