Tuesday, 11 May , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 30 رمضان 1442
شناسه خبر : 5585
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵ |

افزایش کشته های اعتراضات میانمار به ۳۲۰ نفر

  گزارش‌ها از میانمار حاکی است که بیش از ۹۰ نفر از معترضان به کودتا در این کشور در جریان تظاهرات در شهرهای مختلف کشته شدند. یکی از پژوهشگران مستقل که تحولات میانمار را دنبال می کند شمار کشته شدگان در جریان اعتراض‌های روز شنبه را ۹۳ نفر اعلام کرد. این در حالی است که […]

افزایش کشته های اعتراضات میانمار به ۳۲۰ نفر
 

گزارش‌ها از میانمار حاکی است که بیش از ۹۰ نفر از معترضان به کودتا در این کشور در جریان تظاهرات در شهرهای مختلف کشته شدند.

یکی از پژوهشگران مستقل که تحولات میانمار را دنبال می کند شمار کشته شدگان در جریان اعتراض‌های روز شنبه را ۹۳ نفر اعلام کرد. این در حالی است که پایگاه اینترنتی «اکنون میانمار» از کشته شدن ۹۱ نفر به دست نیروهای امنیتی خبر داده است.

به این ترتیب به نظر می‌رسد روز شنبه خونین ترین روز اعتراض‌ها در میانمار از زمان کودتای نظامیان در این کشور بوده است. پیش از این روز ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) با حداقل ۷۴ کشته خونین ترین روز سرکوب اعتراض ها در میانمار محسوب می شد.

بنا به گزارش ها ماموران امنیتی روز شنبه در بیش از ۲۰ شهر کوچک و بزرگ میانمار با تظاهرکنندگان درگیر شدند. تعدادی از کشته شدگان و مجروحان ناآرامی های روز شنبه کودک یا نوجوان بودند.

اتحادیه اروپا، بریتانیا و آمریکا در واکنش به تحولات میانمار کشتار معترضان به ویژه کودکان را محکوم کردند.

بحران سیاسی در میانمار به دنبال سرنگونی دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی در روز اول فوریه (۱۳ بهمن) آغاز شد. معترضان به کودتا برای برگزاری تظاهرات سراسری روز شنبه همزمان با برگزاری مراسم رژه ارتش میانمار فراخوان داده بودند.

تخمین زده می شود که از زمان آغاز اعتراض ها در میانمار تا کنون دستکم ۳۲۰ نفر کشته شده‌اند. این در حالی است که مقامات این کشور بیش از سه هزار نفر را نیز از زمان کودتای اول فوریه تا کنون بازداشت کرده‌اند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.