Sunday, 19 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ - 12 صفر 1443
شناسه خبر : 11958
  پرینتخانه » جامعه, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰ |
رئیس سازمان بهزیستی کشور

افزایش خانواده‌های بی‌سرپرست و نیازمند بسته‌های معیشتی

  رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با افزایش مرگ و میر کروناییِ افرادی که اغلب آنها سرپرست خانوار بودند، تعداد خانواده‌های بی‌سرپرست و پشت‌نوبتی برای بهره‌مندی از بسته‌های معیشتی سازمان بهزیستی افزایش یافته است. وحید قبادی دانا در جلسه ویژه بررسی آسیب‌های اجتماعی کرونا مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تغییر شرایط کرونا باید برای […]

افزایش خانواده‌های بی‌سرپرست و نیازمند بسته‌های معیشتی
 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با افزایش مرگ و میر کروناییِ افرادی که اغلب آنها سرپرست خانوار بودند، تعداد خانواده‌های بی‌سرپرست و پشت‌نوبتی برای بهره‌مندی از بسته‌های معیشتی سازمان بهزیستی افزایش یافته است.

وحید قبادی دانا در جلسه ویژه بررسی آسیب‌های اجتماعی کرونا مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تغییر شرایط کرونا باید برای مقابله با آن آرایش جدیدی در راهکارها ایجاد کنیم. در گذشته اغلب تماس‌ها با تلفن‌های ۱۴۸۰ و ۱۲۳ ناشی از استرس‌ها بود اما در شرایط کنونی به دلیل شیوع کرونا و افسردگی ناشی از سوگ از دست دادن عزیزان، شیفت داده شده است. از سوی دیگر یکی از مهم‌ترین انتظارات اجتماعی، تزریق واکسن است.

قباد دانا گفت: در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی ۵۵۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، اما بعد از انجام واکسیناسیون در مقایسه با چهار ماه اول سال ۹۹، میزان ابتلا به این بیماری ۹۰ درصد و فوت ناشی از آن ۸۰ درصد کاهش یافته است.

قبادی دانا تصریح کرد: اکنون ۵۱۷ هزار نفر در صف تزریق واکسن هستند، اما در این بین کارکنان اورژانس اجتماعی به‌ رغم نامه‌نگاری‌های صورت گرفته از تزریق واکسن بهره‌مند نشده‌اند که این امر نیازمند پیگیری‌های لازم است.

گفتنی است جلسه ویژه بررسی آسیب‌های اجتماعی کرونا به ریاست «ولی اسماعیلی» رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های مربوطه اعم از وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان تامین اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

بنا بر این گزارش، ایران اکنون در خیز پنجم کرونا که از ابتدای تیر ماه از جنوب آغاز شد و به مرکز کشور رسید، به سر می برد، تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرد و روز سه‌شنبه دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه طی ۱۹ ماه گذشته شکست.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، طی۲۴ ساعت گذشته، ۵۶۱ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۰۹ هزار و ۵۴۹ نفر رسید.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.