Friday, 7 May , 2021
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 5138
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰ |
رئیس گروه پژوهش بسیج دانشگاه عالی دفاع ملی

افراد و جریان‌های نفوذی در هیئت حاکمه نیز وجود دارند

سردار افشار گفت: جریان نفوذ با تصمیمات خطرناکی که در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی اتخاذ می‌کند، باعث ضربه زدن به کشور به نفع غرب می‌شود. 
افراد و جریان‌های نفوذی در هیئت حاکمه نیز وجود دارند
 

سردار افشار گفت: جریان نفوذ با تصمیمات خطرناکی که در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی اتخاذ می‌کند، باعث ضربه زدن به کشور به نفع غرب می‌شود. 

رئیس گروه پژوهش بسیج دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه وقتی از نفوذ صحبت می‌کنیم در واقع بیش از مفهوم جاسوسی را باید در نظر بگیریم، گفت: نفوذ فضا و شرایطی را ایجاد می‌کند که احساس نمی‌شود افراد نفوذ کننده جاسوس هستند. نخستین افرادی که می‌توان از آن‌ها به عنوان نفوذی یاد کرد کسانی هستند که هم سو با دشمن فکر می‌کنند، زیرا دارای نگاه لیبرالی و غربی و متفاوت با رویکرد انقلاب اسلامی هستند. این افراد به گونه تصمیم می‌گیرند که به سمت منافع دشمنان حرکت کنند. 

وی به نوع دیگر نفوذ اشاره و بیان کرد: این دسته از افراد نگاه لیبرالی ندارند و غیر انقلابی محسوب نمی‌شوند، اما دچار اشتباه محاسباتی می‌شوند. درواقع به گونه‌ای به این افراد اطلاع رسانی می‌شود، که تصمیماتی اتخاذ می‌کنند که به نفع دشمن است. 

رئیس گروه پژوهش بسیج دانشگاه عالی دفاع ملی با تصریح بر اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب شاهد نفوذ جریانی بوده‌ایم، اظهار کرد: دولت موقت به صورت کامل مواضع و دیدگاه‌های غربی می‌گرفت و مخالف جریان‌های انقلابی بودند. 

وی از گسترش جریان نفوذ پس از جنگ تحمیلی گفت و عنوان کرد: وقتی دشمن از تحمیل یک جنگ و شکست ایران نا امید شد، به سمت توسعه جنگ نرم حرکت کرد و در این راستا سرمایه گذاری‌های جدی کرده‌اند. دشمن در این راستا تلاش دارد روی اذهان مردم از طریق رسانه‌ها اثر بگذارد. ممکن است در رأس برخی جریان‌های نفوذ یک جاسوس دشمن نیز وجود داشته باشد و به عنوان نمونه یک جاسوس انگلیسی چند سال پیش بازداشت شد که چندین خبرنگار و هنرمند تحت نفوذ او بودند. 

سردار افشار با اذعان به اینکه در هیئت حاکمه نیز افراد و جریان‌های نفوذی وجود دارند، گفت: این افراد با تصمیمات خطرناکی که در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی اتخاذ می‌کنند، باعث ضربه زدن به کشور به نفع غرب می‌شوند. 

وی با اشاره به تلاش جریان نفوذ برای اثرگذاری در همه بخش‌های کشور، اظهار کرد: جریان نفوذ در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی اثر گذار هستند. این جریان تلاش می‌کند با فشار به افکار عمومی به آن‌ها این فکر را تزریق کند که حل مشکلات کشور در قبال معامله با غرب است. 

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.