Wednesday, 12 May , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 1 شوال 1442
شناسه خبر : 6794
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱:۵۹ |

اعلام دلیل عمده اخراج دانشجویان از دانشگاه ها

  وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری “مشکلات آموزشی” را دلیل عمده اخراج دانشجویان از دانشگاه ذکر کرد و گفت: زمانی که دانشجویان در طول دوره رسمی پیش بینی شده نمی‌توانند درس‌ها و واحدهای مورد نظر را به اتمام برسانند، عملا قانون به آنها اجازه نمی‌دهد که ادامه تحصیل دهند. منصور غلامی درباره دلایل عمده […]

اعلام دلیل عمده اخراج دانشجویان از دانشگاه ها
 

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری “مشکلات آموزشی” را دلیل عمده اخراج دانشجویان از دانشگاه ذکر کرد و گفت: زمانی که دانشجویان در طول دوره رسمی پیش بینی شده نمی‌توانند درس‌ها و واحدهای مورد نظر را به اتمام برسانند، عملا قانون به آنها اجازه نمی‌دهد که ادامه تحصیل دهند.

منصور غلامی درباره دلایل عمده اخراج دانشجویان از دانشگاه‌ها بیان کرد: این موضوع بیشتر به بخش‌های آموزشی مربوط می‌شود. به طور کلی عمده دلایل اخراج دانشجویان از دانشگاه‌های ما این است که دانشجویان مشکلات آموزشی دارند.

غلامی درباره مشکلات آموزشی توضیح داد و گفت: در واقع زمانی که دانشجویان مشکلات آموزشی پیدا می‌کنند یا به تعبیر دیگر در طول دوره رسمی پیش بینی شده نمی‌توانند درس بخوانند یا درس‌ها و واحدهای مورد نظر را به اتمام برسانند، عملا قانون به آنها اجازه نمی‌دهد که ادامه تحصیل دهند.

وی در پاسخ به این سوال که یعنی در خصوص اخراج دانشجویان مشکلات صرفا آموزشی بوده و مشکلات سیاسی و عقیدتی وجود ندارد؟ بیان کرد: ما در این زمینه یک آیین نامه انضباطی داریم که در آن آیین نامه موارد مربوطه ذکر شده است. در این خصوص سخت‌ترین برخورد انضباطی، محرومیت از تحصیل موقت یا دائم است که مشخص شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره در توضیح آیین نامه مذکور خاطرنشان کرد: در واقع در آیین نامه انضباطی، نوع جرم و اینکه چه جریمه‌ای به آن تعلق خواهد گرفته، ذکر شده و منبع آن موجود است.

غلامی در پاسخ به این سوالی درباره چگونگی ادامه تحصیل دانشجویان ستاره‌داری که تبرئه شده‌اند و اینکه آیا برای شرکت در آزمون ورودی مقاطع بالاتر ممانعتی برای آنها وجود ندارد؟ گفت: حدود سه سال می‌شود که در این زمینه مشکلی نداریم، اما دانشجویانی که در این زمینه مساله دارند، باید با مراجعه به دانشگاه خود یا سازمان سنجش درخواست رسیدگی برای شفافیت بیشتر بدهند.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.