Tuesday, 11 May , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 30 رمضان 1442
شناسه خبر : 4957
  پرینتخانه » امــروز در تــاریخ, سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۶:۲۱ |

اعلام اولین تحریم بایدن علیه ایران

  دولت ایالات متحده امریکا تحریم تازه‌ای را علیه دو تن از مقامات جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقض حقوق بشر وضع کرد. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای درباره این تحریم نوشت: «امروز در شورای حقوق بشر (سازمان ملل متحد) در ژنو نگرانی‌مان از ادامه بد رفتاری حکومت ایران با شهروندانش و […]

اعلام اولین تحریم بایدن علیه ایران
 

دولت ایالات متحده امریکا تحریم تازه‌ای را علیه دو تن از مقامات جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقض حقوق بشر وضع کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای درباره این تحریم نوشت: «امروز در شورای حقوق بشر (سازمان ملل متحد) در ژنو نگرانی‌مان از ادامه بد رفتاری حکومت ایران با شهروندانش و بازداشت ناعادلانه بسیاری از افراد در شرایط بغرنج را به روشنی ابراز کردیم.»

به گفته وزیر خارجه آمریکا بر پایه این تصمیم، دو تن از اعضای سپاه پاسداران به نام‌ علی همتیان و مسعود صفدری به دلیل مشارکت در بازجویی‌های همراه با «شکنجه و تحقیر» از زندانیان سیاسی به ویژه در جریان اعتراضات سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی، از ورود به خاک آمریکا منع شده‌اند. او این افراد را به «نقض حقوق بشر» و انجام «مجازات‌های بی‌رحمانه و غیرانسانی» افراد بازداشت شده متهم کرد.

این نخستین تحریم آمریکا علیه ایران از زمان روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهوری جدید این کشور است که تاکنون تمایل دولت خود برای بازگشتن به برجام را نیز ابراز کرده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.