Sunday, 28 November , 2021
امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - 23 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 14920
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴ |

اسرائيل یک اسپانیایی را به اتهام کمک به فلسطینی‌ها به ۱۳ ماه حبس محکوم کرد

یک دادگاه نظامی در اسرائيل روز چهارشنبه، خوانا رشماوی، امدادگر اسپانیایی را به اتهام کمک به یک گروه مبارز فلسطینی به ۱۳ ماه زندان محکوم کرد. ارتش اسرائيل در بیانیه‌ای که به بدین منظور منتشر کرده می‌گوید رشماوی که یک فعال حقوق بشر است و ۶۳ سال عمر دارد اعتراف کرده که کمک‌های مالی برای […]

اسرائيل یک اسپانیایی را به اتهام کمک به فلسطینی‌ها به ۱۳ ماه حبس محکوم کرد

یک دادگاه نظامی در اسرائيل روز چهارشنبه، خوانا رشماوی، امدادگر اسپانیایی را به اتهام کمک به یک گروه مبارز فلسطینی به ۱۳ ماه زندان محکوم کرد.

ارتش اسرائيل در بیانیه‌ای که به بدین منظور منتشر کرده می‌گوید رشماوی که یک فعال حقوق بشر است و ۶۳ سال عمر دارد اعتراف کرده که کمک‌های مالی برای «جنبش خلق برای آزادی فلسطین» جمع‌آوری کرده است. این در حالی‌است که وکیل خانم رشماوی این موضوع را رد کرده است.

این دادگاه همچنین رشماوی را به پرداخت ۱۶ هزار دلار جریمه نقدی نیز محکوم کرده است. اسرائيل در سالهای گذشته مجوز فعالیت چندین گروه امدادرسان را که در سرزمین‌های اشغالی به فلسطینی‌ها کمک می‌کردند، لغو کرده است. تل‌آویو هفته گذشته نیز ۶ گروه دیگر امدادرسان را که به مردم فلسطین کمک می‌کردند، غیرقانونی اعلام کرد.

با این حال آویگدور فلدمن وکیل خانم رشماوی می‌گوید موکلش که از ماه آوریل در حبس است می‌تواند ظرف دو هفته آینده از زندان آزاد شود. فلدمن به خبرگزاری فرانسه گفت: «اگر کمیته آزادی مشروط، مجازات او را به یک سوم کاهش دهد این احتمال وجود دارد که خوانا طی دو هفته آینده از زندان آزاد شود.»

خانم رشماوی که در مادرید به دنیا آمد و با یک مرد فلسطینی ازدواج کرده است با یک گروه فلسطینی که در زمینه وضعیت بهداشتی فلسطینی‌ها فعالیت دارد همکاری می کند. اسرائيل می‌گوید این گروه کمک‌های مالی را از اروپا برای «جنبش خلق برای آزادی فلسطین» ارسال می‌کرده است. وکیل خانم رشماوی می‌گوید موکل او اطلاعی نداشته که این پول به این سازمان مبارز فلسطینی منتقل شده است.

ماریا رشماوی، دختر این شهروند اسپانیایی می‌گوید صدور حکم از این جهت حائز اهمیت است که به ماه‌ها بلاتکلیفی مادرش پایان می‌دهد. حکم خانم رشماوی چند هفته پس از آن صادر می‌شود که اسرائيل شش گروه برجسته جامعه مدنی فلسطینی را غیرقانونی اعلام کرد و مدعی شد این گروه‌ها با «جنبش خلق برای آزادی فلسطین» همکاری می‌کنند. تمام این گروه‌ها این ارتباط را تکذیب کرده‌اند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.